Skip to content
Menu
Menu

Ako dlho trvá, kým sa uhorky objavia? So semenami urobte jednu vec. Bude to trvať dvakrát kratšie

Prečítať článok

21.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Oksana Kuznetsova Dnepr).

Patrí k najobľúbenejšej zelenine pestovanej v domácich záhradách. Ich pestovanie nie je zložité a nevyžadujú si veľkú údržbu, dôležité je však načasovanie výsevu. Ako dlho trvá, kým uhorky vzídu? Ukazuje sa, že existuje patent na urýchlenie tohto procesu.

Ako dlho trvá, kým uhorky vyklíčia?
Foto: shutterstock.com/Oksana Kuznetsova Dnepr

Uhorky sú zelenina, ktorá sa hodí do šalátov, sendvičov, na obed a tiež na nakladanie. Začínajúci záhradkári sa často pýtajú, ako dlho trvá, kým uhorky vyrastú, a kedy môžu očakávať prvú úrodu. Málokto vie, že stačí urobiť jednu vec a budú rásť rýchlejšie.

Ako dlho trvá, kým sa uhorky objavia? Použite osvedčený trik záhradkárov a semená vyklíčia rýchlejšie

Uhorky vysievame dvoma spôsobmi. Prvým je ich výsadba zo sadeníc, t. j. vysievame ich do nádob a potom ich presádzame do pôdy. Uhorky zo sadeníc vysievame koncom marca až v polovici apríla.

Aby uhorky rýchlejšie vyklíčili, namočte semená 24 hodín pred výsevom.
Foto: shutterstock.com/Jurga Jot

Druhým spôsobom je zasadiť semená priamo do zeme. Robíme to v druhej polovici mája, keď už vonku nebudú mrazy. Semená umiestňujeme asi 2 cm hlboko s 15 cm odstupom. Ako dlho trvá, kým uhorky vzídu? Sú veľmi produktívnou zeleninou, začínajú klíčiť už približne po 10 dňoch od výsadby. Ak však chcete tento proces urýchliť, bude sa vám hodiť osvedčený záhradnícky patent. Semená je dobré 24 hodín pred vložením do zeme namočiť a urýchlite tak ich klíčenie.

Prečo uhorky neklíčia? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Stačí jedna chyba a úroda sa nedostaví

Ideálna teplota na klíčenie semien uhoriek je približne 20 stupňov Celzia, preto je dôležité zasadiť ich v správnom čase. Ide o zeleninu, ktorá nie je proti mrazu úplne odolná, takže aj keď hrozí malý mráz, je lepšie niekoľko dní vydržať, inak z úrody nič nevyrastie a rastlinky nevzišli.

Uhorky vysádzajte až keď pominú mrazy.
Foto: shutterstock/Jurga Jot

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nikdy ich nevyhadzujem. Od jari do jesene pripravujem výživné hnojivo pre uhorky a papriku

V akých rozostupoch sadiť uhorky? Držte sa týchto tipov

The post Ako dlho trvá, kým sa uhorky objavia? So semenami urobte jednu vec. Bude to trvať dvakrát kratšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj