Skip to content
Menu
Menu

Ako si upraviť obočie sama? Triky, ktoré vášmu obočiu dodajú dokonalý tvar

Prečítať článok

7.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Obočie sa často nazýva rám očí a jeho tvar môže úplne zmeniť vzhľad vašej tváre. Správne zvolený tvar spôsobí, že vaša tvár bude vyzerať mladšie a štíhlejšie. Zlý tvar zase môže spôsobiť zlovestný výraz tváre. Ako si teda vybrať pre vás dokonalý tvar obočia? Ako si správne upraviť obočie a ako si ho udržať zdravé a husté?

Tvar obočia hrá veľmi dôležitú úlohu vo vzhľade tváre. 
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Trendy v úprave obočia

Tvar obočia zohráva veľmi dôležitú úlohu pri vzhľade tváre. Správny výber môže zlepšiť proporcie vašej tváre alebo ju naopak zdeformovať. Beauty trendy neobchádzajú ani obočie. Pred dvadsiatimi rokmi boli v móde tenké oblúky. U niektorých sú stopy po intenzívnom odstraňovaní chĺpkov stále viditeľné. Napriek dôkladnej starostlivosti vám obočie nechce dorásť a na každodenné líčenie musíte používať ceruzky na obočie alebo špeciálne tiene a gély na obočie.

Na druhej strane, dnes je v móde husté obočie. Bohužiaľ, nie všetci ho môžeme mať. Nielen kvôli predchádzajúcim chybám pri úprave alebo nadmernému odstraňovaniu chĺpkov, ale aj kvôli genetickým faktorom alebo zdravotnému stavu. Je tiež potrebné pripomenúť, že nie každý štýl bude vyhovovať každému. Preto, pokiaľ ide o obočie, je dôležité uistiť sa, že v prvom rade vyhovuje vašej tvári, a až potom sa riadiť aktuálnymi trendmi.

Chyby v starostlivosti o obočie

Je ľahšie získať tvar obočia, ktorý vyhovuje vašej tvári, keď je zdravé a husté. Mnohé z vás si myslia, že nepatria medzi tie, ktoré príroda obdarila pekným a hustým obočím. Oplatí sa však skontrolovať, či vám vaše každodenné návyky roky nebránia v dosiahnutí vysnívanej hrúbky či dĺžky obočia. Medzi faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú jeho stav, patria:

nesprávna starostlivosť (vrátane príliš častých úprav)

nedostatočná strava s vitamínmi a minerálmi (nedostatok vitamínu A, biotínu, železa, zinku)

fajčenie

pitie alkoholu

chronická únava

stres

Za zlý stav obočia sú zodpovedné aj faktory, ktoré nemôžeme priamo ovplyvniť, napríklad choroby ako psoriáza, atopická dermatitída, onkologická liečba a problémy so štítnou žľazou.

Ako vyživiť a zlepšiť vzhľad obočia

Vyskúšajte sérum, ktoré aktívne stimuluje rast obočia a prispieva k jeho ochrane pred vypadávaním.
Foto: shutterstock/HBRH

S módou hustého obočia sa na trhu objavilo mnoho produktov, ktoré pomáhajú jeho rastu, napríklad sérum na rast obočia. Niektoré z nich obsahujú liečivé látky, napríklad bimatoprost, ktorý zabraňuje nadmernému úbytku obočia a robí ho silnejším a dlhším. Iné sú zasa založené na kondicionérových olejoch alebo bylinných extraktoch.

Obočie však možno úspešne vyživovať pomocou osvedčených domácich prostriedkov. Na tento účel môžete použiť:

ricínový olej

arganový olej

masku ​​vyrobenú z mletých semien senovky gréckej

tekutý vitamín A a E

Úprava obočia – kľúčový je tvar

Zmena alebo úprava obočia nie je zložitá. Treba si však uvedomiť, že oprava (dorastanie) zle vytrhaných chĺpkov môže trvať niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov. Ak si nie ste isté svojimi schopnosťami, je potom lepšie dohodnúť si stretnutie s odborníkom.

Ako upraviť obočie podľa typu tváre?

Pravidlá pre prispôsobenie tvaru obočia k tvári sú celkom jednoduché, pretože pracujete na princípe protikladov. S jemnými črtami a okrúhlou tvárou volíte ostrejšie a výraznejšie vyrysované obočie. V prípade ostrých rysov bude lepšie zvoliť jemnejší, zaoblenejší tvar.

Oválna tvár – tejto tvári bude vyhovovať prakticky akékoľvek obočie, jemné aj výraznejšie.

Okrúhla tvár – najlepšie pôsobí trojuholníkovejšie obočie. Oplatí sa umiestniť jeho bod ohybu vyššie a koniec viesť pod ostrejším uhlom.

Dlhá tvár – záhyb by mal byť jemný, obočie by malo byť blízko k rovnej línii.

Štvorcová tvár – jemné, zaoblené obočie pomôže zjemniť črty.

Trojuholníková tvár – mierne zaoblené obočie zjemní špicatú bradu.

Ako upraviť obočie domácimi metódami

Ako upraviť obočie bez pinzety? Požadovaný tvar obočia môžete dosiahnuť aj pomocou zastrihávača alebo vosku. Úprava obočia voskom si však vyžaduje oveľa viac cviku a skúseností ako používanie pinzety. Vytrhávaním jednotlivých chĺpkov máte nad celým procesom väčšiu kontrolu a na prvý pohľad vidíte, či dosahujete požadovaný tvar. V prípade depilácie voskom môže jedno neopatrné odtrhnutie náplasti viesť k dlhodobému znetvoreniu obočia.

Úprava obočia krok za krokom

Ako by malo vyzerať dokonalé obočie?
Foto: shutterstock/Kotin

Úpravu obočia by ste mali začať definovaním ideálneho oblúka obočia. Hoci to znie zložito, v skutočnosti je to jednoduché a stačí postupovať podľa nižšie uvedených pokynov.

Umiestnite kefku alebo štetec vertikálne na lalok nosa a vnútorný kútik oka. Tu by malo začínať vaše obočie.

Potom si označte miesto záhybu obočia. Za týmto účelom umiestnite kefku na krídlo nosa a nasmerujte ju diagonálne cez stred zrenice. Najvyšší bod obočia by mal byť približne ⅔ jeho dĺžky.

Priložením kefky na krídlo nosa a jej vedením diagonálne k vonkajšiemu kútiku oka si označíte koniec obočia.

Ako upraviť obočie pomocou pinzety?

Pomocou pinzety si upravte obočie do požadovaného tvaru.
Foto: shutterstock/Africa Studio

Budete samozrejme potrebovať pinzetu, kefku alebo špirálu na prečesávanie obočia, zrkadlo a dobre osvetlenú plochu. Úpravu je najlepšie vykonať po kúpeli, keď je pokožka napnutá. Chĺpky by sa mali vytrhávať v smere rastu (nikdy nie proti). Najlepšie je vytrhávať chĺpky jeden po druhom a pravidelne ich prečesávať kefkou, aby ste skontrolovali, či sa snažíte dosiahnuť požadovaný tvar. Najlepšie je netrhať ich vo veľkom a v zhone. Po dokončení úpravy môžete vykonať jemnú masáž obočia pomocou kocky ľadu. Tým sa zníži opuch a začervenanie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Máte tenké a riedke obočie? Stačí trocha produktu z kuchyne a narastie husto a zdravo

Kedysi bolo takéto obočie synonymom gýča, teraz je hitom. Mnohí ľudia tomu ťažko veria

The post Ako si upraviť obočie sama? Triky, ktoré vášmu obočiu dodajú dokonalý tvar appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj