Skip to content
Menu
Menu

Ako umyť jahody? Doteraz som to robila zle. A robíte to isté, len si ničíte zdravie

Prečítať článok

08.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/PawelKacperek).

Ako umyť jahody? Pochybnosti sa vracajú s každou ďalšou sezónou týchto plodov. Nejde však len o vypláchnutie piesku, ale aj o zbavenie sa všetkých chemických látok. Povieme vám, ako umyť jahody, aby ste ich mohli bezpečne jesť.

Povieme vám, ako umyť jahody, aby ste ich mohli bezpečne jesť.
Foto: shutterstock/PawelKacperek

Umývanie zeleniny a ovocia by pre nás nemalo byť žiadnou novinkou. Niekedy ich však umývanie pod tečúcou vodou nestačí. To je prípad jahôd, ktoré budú mať čoskoro sezónu. Tu je spôsob, ako umyť jahody, aby ste odstránili nečistoty a pesticídy bez straty chuti.

Ako umyť jahody? Toto leto to urobte správne

Správne umývanie jahôd je veľmi dôležité. To vám umožní zbaviť sa baktérií, znečisťujúcich látok a pesticídov, ktoré sú nebezpečné pre ľudské zdravie. Ich odstránenie z ovocia však nie je nemožné. Vyžaduje si to však od nás čas.

Proces umývania jahôd pozostáva z niekoľkých etáp. Prvým krokom je namočiť ovocie do roztoku vody a octu v pomere 3:1 na približne päť minút. Potom jahody namočte na ďalších päť minút do roztoku z litra vody a lyžičky sódy bikarbóny. Nakoniec musíme ovocie umyť pod tečúcou vodou a osušiť papierovou utierkou. Posledný krok je dôležitý najmä vtedy, ak jahody nemienime zjesť hneď, ale skladujeme ich v chladničke. Stojí za to pripomenúť, že sú dobré na konzumáciu asi tri dni.

Ako umyť jahody, aby nestratili chuť?
Foto: shutterstock/PawelKacperek

Ako umyť jahody, aby nestratili chuť? Pamätajte na toto pravidlo

Ak nechceme stratiť chuť jahôd, stopky neodstraňujeme. Ak jahody bez stopky opláchneme, do vnútra ovocia sa môže dostať voda a chuť bude oveľa menej nápadná a vodnatejšia. Stopky by sme nemali odstraňovať, ak máme v úmysle skladovať ovocie v chladničke, pretože sa rýchlejšie kazia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vhoďte do splachovača kapsulu za pár drobných a spláchnite. Efekt vám vyrazí dych

Namiesto toho, aby som ho nosil do kúpeľne, schovám toaletný papier do chladničky. Nepríjemný problém je okamžite zažehnaný

The post Ako umyť jahody? Doteraz som to robila zle. A robíte to isté, len si ničíte zdravie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj