Skip to content
Menu
Menu

Ako zavesíte toaletný papier? „Budete ho musieť vytrieť. Len jedna strana je správna

Prečítať článok

19.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Zdroj: VVT).

Z času na čas sa v rozhovore opakuje diskusia o tom, či by mal byť toaletný papier zavesený tak, aby sa voľný koniec dotýkal steny alebo bol od nej vzdialený. Odborník na etiketu sa rozhodol vyriešiť túto otázku raz a navždy.

Z času na čas sa v rozhovore opakuje diskusia o tom, či by mal byť toaletný papier zavesený tak, aby sa voľný koniec dotýkal steny alebo bol od nej vzdialený.
Zdroj: VVT

Vo verejných priestoroch existujú problémy, ktoré rozdeľujú ľudí na niekoľko táborov. Zahŕňajú rôzne oblasti života. Téma, ktorá napriek svojej triviálnej povahe stále vyvoláva vášnivé diskusie. Ide o to, ako správne zavesiť toaletný papier.

Ako by mal v kúpeľni visieť toaletný papier? Odborník na etiketu sa vyjadruje k tejto otázke

Odborníčka na etiketu Jackie Vernon-Thompsonová si je dobre vedomá diskusie, ktorá vzniká v mnohých domácnostiach. Rozhodla sa raz a navždy vyriešiť spor o správny spôsob zavesenia toaletného papiera. – Štúdia po štúdii ukazuje, že správny a najhygienickejší spôsob vešania toaletného papiera sa skončil, povedala pre DailyMail.

Ukázalo sa, že to, ktorým smerom je rolka otočená, nesúvisí len s estetikou, ale aj s hygienickými otázkami. V domácnosti odborníka sa viedli spory aj o správny spôsob zavesenia toaletného papiera. Kým ona ho nasadzovala špičkou dopredu, jej manžel to robil úplne naopak. – Rozčuľovala som sa a vždy, keď som videla, že ho položil dole, prestavila som ho. On si všimol, že ju prestavujem, a tiež sa rozčúlil. Bolo jasné, že ani jeden z nás nie je ochotný to zmeniť, a tak sme sa dohodli, že on to bude robiť v kúpeľni na prízemí a ja to budem robiť na poschodí v hlavnej kúpeľni,“ priznala Jackie Vernon-Thompsonová.

Odborníčka sa vo svojom vysvetlení odvolávala na vynálezcu Setha Wheelera, ktorý v roku 1981 patentoval perforovaný toaletný papier v rolkách
Foto: Súkromný archív

Ako sa má papier zavesiť? Správny spôsob bol patentovaný pred mnohými rokmi

Odborníčka sa vo svojom vysvetlení odvolávala na vynálezcu Setha Wheelera, ktorý v roku 1981 patentoval perforovaný toaletný papier v rolkách. Už vtedy stanovil spôsob správneho zavesenia roliek. Ukázalo sa, že Jackie Vernon-Thompsonová mala v spore s manželom pravdu. Rolka toaletného papiera by mala byť na držiaku umiestnená v hornej polohe. – Keď je papier dole, je pravdepodobné, že ho budete musieť stierať a dotýkať sa iných častí rolky a dokonca aj steny, čím sa môžu šíriť baktérie a choroboplodné zárodky, usúdila.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Éra toaletného papiera sa končí. Európska únia už vie, čo ho nahradí

Namiesto toho, aby som ho nosil do kúpeľne, schovám toaletný papier do chladničky. Nepríjemný problém je okamžite zažehnaný

The post Ako zavesíte toaletný papier? „Budete ho musieť vytrieť. Len jedna strana je správna appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj