Skip to content
Menu
Menu

Ako zistíte, že vás milovaná osoba podvádza?

Prečítať článok

8.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe. (Foto: shutterstock/Kaspars Grinvalds).

Nevera je pre zradeného človeka bolestivou skúsenosťou, najmä ak príde nečakane. Zrada spôsobuje, že človek stráca dôveru nielen k druhej osobe, ale aj k iným ľuďom. Človek tiež stráca sebaúctu a niekedy aj zmysel života.

Podvádzanie je často výsledkom dlhoročného zanedbávania vo vzťahu. V mnohých prípadoch sa však stáva, že máme do činenia s… notorickým zradcom.
Foto: shutterstock/Kaspars Grinvalds

Existujú však určité príznaky, ktoré sú predzvesťou partnerovej nevery. Niekedy stojí za to poznať ich, aby ste sa vyhli bolestivému sklamaniu. Zradená žena bude pravdepodobne jednorazové dobrodružstvo svojho partnera vnímať inak ako jeho dlhodobý vzťah, ktorý sa odohráva paralelne, za jej chrbtom.

Štatistiky ukazujú, že muži podvádzajú častejšie, čo je do veľkej miery spôsobené väčšou mobilitou mužov, pokiaľ ide o prácu a rôzne druhy cestovania. Kedy by mala žena pocítiť obavy, že nad jej vzťahom visia čierne mraky? Tu sú niektoré z príznakov, ktoré môžu naznačovať, že jej milovaný je neverný.

Som unavený

Sex ste mali pravidelne, niekoľkokrát do týždňa, zatiaľ čo vaša milovaný čoraz častejšie hľadá výhovorky, aby ste ho nemuseli mať. Je unavený, prepracovaný, ospalý. Toto je jeden z prvých príznakov, že sa vo vašom vzťahu deje niečo zlé, hoci jeden príznak, samozrejme, neznamená, že váš milenec má aféru. Rovnako dobre to môže znamenať, že v jeho profesionálnom živote to nie je ľahké a že problémy v práci sa prenášajú do vašich intímnych vzťahov.

Ja a môj telefón – zmizneme

Kde je ten čas, keď ste spolu jedli? Alebo ste sa kúpali vo vani, do ktorej ste sa dvaja ledva zmestili? Horúca láska po desiatkach spoločných mesiacov, možno po niekoľkých spoločných rokoch trochu opadla a vy ho čoraz častejšie pristihujete s telefónom v ruke. Nedokáže sa s ním rozlúčiť. Má ho dokonca aj vtedy, keď ide na toaletu. Áno – váš milý môže byť závislý od sociálnych sietí, ale tiež nemusí chcieť byť prichytený pri korešpondencii. Veď keď odpisujeme priateľom, predsa neutekáme s mobilom pred ostatnými! Nemáme čo skrývať.

Z práce sa vrátim neskôr

Práca môže byť pohlcujúca, môže byť náročná, ale môže byť aj fascinujúca. Po 12 hodinách strávených v nej sa ukáže, že 4 sú navyše. To sa, samozrejme, stáva, ale vrátiť sa neskôr nemusí nutne znamenať prepracovanosť. Kedy má naša druhá polovička stretnúť milenca, ak nie cestou z práce domov alebo z domu do práce? Neustále mrmlanie a výhovorky ako napr: „zase bola dopravná zápcha“, „zachraňoval som starú pani, ktorá spadla na chodníku“ a „zachránil som život mačiatku, ktoré viselo na strome“ môžu naznačovať, že vás váš drahý podvádza, rovnako ako jeho náhly nárast služobných ciest.

Najkrajšia kytica pre vás

Váš milý sa už po tretíkrát v tomto mesiaci vracia s kyticou krvavočervených ruží. Aké pekné gesto, ale možno prekvapujúce, keďže to neurobil za sedem rokov vášho vzťahu. Zahrnie vás nielen kvetmi, ale aj darčekmi – či už sú to šperky, pekné šaty, poukaz na masáž u kozmetičky. Je síce skvelé, že mu na vás záleží, ale musíte si položiť otázku, prečo to neurobil za celé tie roky, čo ste spolu? Možno má čo skrývať a snaží sa týmto spôsobom uniknúť pocitu viny? Náhla zmena v správaní vášho partnera môže byť znakom nevery.

Je to vaša chyba!

Vo vašom vzťahu to vždy iskrilo, ale po krátkych búrkach nasledovali slnečné lúče a vy ste sa dokázali zasmiať na vašich nezhodách. Prišiel však moment, keď bolo konfliktov na meter štvorcový priveľa a vášmu milovanému vadilo doslova všetko. To, čo sa mu na vás predtým páčilo, ho teraz začalo iritovať. Neprejde deň bez boja. Keď dôjde k takejto eskalácii ostrosti, dôvodom môže byť nevera.

Uvedené veci môžu svedčiť o partnerovej nevere – môžu, ale nemusia. Nie je dobré byť paranoidný a vopred niekoho obviňovať z nevery, ale keď máte pocit, že sa vo vašom vzťahu deje niečo nekalé, nevypínajte svoju intuíciu. Porozprávajme sa so svojou druhou polovičkou a úprimne povedzme, čo nás trápi. Najtrvácnejší vzťah je ten, ktorého základom je dôvera.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prečo muž začne premýšľať, že podvedie svoju manželku? Poznáme 4 dôvody

Štyri mýty o nevere, ktorým veria podvedení

The post Ako zistíte, že vás milovaná osoba podvádza? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj