Skip to content
Menu
Menu

Ani moja babička už nechce robiť klasické uhorky. Stále opakuje, že tieto sú miliónkrát lepšie

Prečítať článok

10.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Teresa Kasprzycka).

Výroba zaváranín je výnimočné ročné obdobie. Každý, kto má špajzu, sa k tomu už určite dostal. V pohároch nekončí len ovocie, ale aj uhorky. Tie v nasledujúcom recepte budú hitom tejto jesene a zimy. To všetko vďaka jednému prídavku.

Ako pripravíte tieto zavárané uhorky?
Foto: shutterstock/Teresa Kasprzycka

Výroba zaváranín je obdobím, ktoré práve prežívame. Každý, kto má vlastnú špajzu alebo pivnicu, sa už určite pustil do tejto každoročnej tradície. V pohároch pristane nielen sladké ovocie, ale aj rôzne druhy zeleniny. Obzvlášť obľúbené sú uhorky, ktoré sú vďaka svojej univerzálnosti a jedinečnej chuti neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácich špajz. Avšak nielen tieto klasické verzie tejto zeleniny sú veľmi chutné. Experimentujte s marinádami a objavte nové chute, ktoré ste doteraz určite nepoznali.

Náš recept, ktorý si určite zamilujete, sú uhorky v sladkej marináde. Jedným z tajomstiev tohto receptu je pridanie medu, ktorý dodáva uhorkám jedinečný, jemne sladký nádych. Vďaka tejto kombinácii po týchto uhorkách radi siahnu aj tí, ktorí zvyčajne po zaváraninách nesiahajú. Tieto uhorky sa výborne hodia ako príloha k večeri, ale aj ako prísada do mnohých šalátov.

Vďaka tejto kombinácii po týchto uhorkách radi siahnu aj tí, ktorí zvyčajne po zaváraninách nesiahajú.
Foto: shutterstock.com/Viktorya Telminova

Recept na uhorky marinované v mede

Ingrediencie:

2 kg uhoriek

2 litre vody

250 ml kuchynského octu

200 ml medu

4 PL soli

1 lyžička cukru

4 strúčiky cesnaku

čajová lyžička horčičných semienok

niekoľko vetvičiek kôpru

Spôsob prípravy:

Uhorky dôkladne umyte a odrežte konce. Pripravte si poháre tak, že ich dôkladne umyjete a vyvaríte. Do každej nádoby vložte jeden strúčik cesnaku a niekoľko vetvičiek kôpru.

Vo veľkom hrnci zvarte vodu so soľou a cukrom. Pridajte ocot a med, dôkladne premiešajte a opäť priveďte do varu. Horúcim nálevom zalejte uhorky v pohároch, pričom nechajte asi 1 cm voľného priestoru od vrchu pohára.

Poháre pevne uzavrite a pasterizujte približne 10-15 minút. Po skončení pasterizácie nechajte poháre vychladnúť tak, že ich postavíte hore dnom. Takto naložené uhorky sú pripravené na konzumáciu približne po 2 až 3 týždňoch. Skladujte ich najlepšie na chladnom a tmavom mieste.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Klasický recept na nakladané uhorky. Vďaka nezvyčajnému prídavku budú lepšie ako od babičky

Dávny recept na uhorky od starej mamy. Vďaka zmene pomerov sú chrumkavé a plné chuti

The post Ani moja babička už nechce robiť klasické uhorky. Stále opakuje, že tieto sú miliónkrát lepšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj