Skip to content
Menu
Menu

Aperol Spritz ideálny na máj. Pripravte osviežujúci nápoj pre každého a nezabudnite na toto ovocie

Prečítať článok

3.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Goskova Tatiana).

Ako pripraviť Aperol Spritz? Je to jeden z najznámejších koktailov na celom svete a v Taliansku sa považuje za klasiku. Recept na Aperol Spritz je, ako pri všetkých nápojoch, veľmi jednoduchý. Dnes Vám však ukážeme recept na Aperol, ktorý si môžu vychutnať všetci, dokonca aj deti.

Ako pripraviť Aperol Spritz, ktorý môžu piť aj deti?
Foto: shutterstock/Goskova Tatiana

Nie je nič príjemnejšie ako lahodný osviežujúci nápoj popíjaný s priateľmi počas letných stretnutí. Dnes pre vás máme recept na jeden z najobľúbenejších nápojov, taliansky Aperol Spritz, ale v trochu inej verzii, ako je známa klasika. Pôvodný Aperol Spritz sa pripravuje z Aperolu, čo je horkosladký alkohol pripravovaný z pomarančov, niekedy z rebarbory a šumivého bieleho vína. Nechýba ani perlivá voda a samozrejme, pomaranče. Ak však nepijete alkohol alebo chcete svojim deťom či tehotným ženám podať chutný koktail, oplatí sa vymeniť alkoholické nápoje za známe šumivé nápoje. Rozdiel je malý, chuť je vynikajúca a na druhý deň vás nebude bolieť hlava. Všetky výhody, žiadne nevýhody.

Aperol spritz – dokonalý recept na máj

Ingrediencie:

70 ml sirupu s príchuťou pomaranča, ktorý by mal mať intenzívnu chuť

100 ml sýteného nápoja s príchuťou citróna alebo toniku

približne 20-30 ml silne sýtenej vody

šťava vytlačená z polovice pomaranča

niekoľko kociek ľadu

Aperol Spritz bez alkoholu a ako ho pripraviť

Nalejte pomarančový sirup a zmiešajte ho so šťavou vytlačenou z pomaranča.
Foto: shutterstock/Ollinka

Pripravte si pohár na víno alebo vysoký koktailový pohár. Na dno dajte niekoľko kociek ľadu, môžete použiť aj mrazené kúsky pomaranča.

Potom nalejte pomarančový sirup a zmiešajte ho so šťavou vytlačenou z pomaranča. Stačí niekoľkokrát premiešať pohárom alebo to urobiť slamkou.

Pridajte perlivú vodu a šumivý nápoj. My odporúčame tonik. Ozdobte plátkom pomaranča. Podávajte ihneď po príprave, aby sa koktail príliš nezohrial.

Tip: Ak chcete chuť nealkoholického nápoja čo najviac priblížiť talianskemu originálu, namiesto šumivého nápoja alebo toniku môžete použiť nealkoholické šumivé víno. Ľahko ho kúpite v každom supermarkete.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je to dokonalý koktail pre ženy. Zanecháva vlasy lesklé a pokožku hladkú a mladistvú

Očistný koktail na leto. Vaša pečeň vám poďakuje

The post Aperol Spritz ideálny na máj. Pripravte osviežujúci nápoj pre každého a nezabudnite na toto ovocie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj