Skip to content
Menu
Menu

Aviváž si kupujem celý život, ale sú to vyhodené peniaze. Teraz to pridávam do prania

Prečítať článok

17.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Väčšina z nás si kupuje aviváže, aby bielizeň príjemne voňala. Ceny však môžu byť šokujúce. Tak som prešla na tento domáci spôsob. Náklady na túto nádhernú zmes sú asi dve eurá za liter.

Foto: súkromný archív

Biely destilovaný ocot je produkt, ktorý má vo svojej kuchyni väčšina z nás. Svoje uplatnenie však nájde aj v našej kúpeľni. Málokto si stále uvedomuje, aké je to čarovné a koľko s ním môžeme ušetriť.

Lacný a dostatočne účinný na to, aby nahradil aviváž. 2 EURÁ za liter je ako zadarmo

Mnohí z nás zápasia s problémom nepríjemného zápachu z práčky. Preto sa oplatí dôkladne vyčistiť jeho prvky, nezabudnúť na zásuvku na prací prostriedok a filter. Keď to urobíme, môžeme začať umývať.

Aby sa problém neopakoval, oplatí sa do každého umývania pridať pol pohára octu a ak chcete, tak pár kvapiek esenciálneho oleja, aby ste získali krásnu vôňu. Táto kombinácia bude skvele fungovať namiesto aviváže, ktorá môže skrátiť životnosť oblečenia, pretože sa usadzuje na vláknach látok. Aviváž tiež kontaminuje práčku, čo podporuje rast choroboplodných zárodkov a môže spôsobiť tvorbu plesní.

Toto je riešenie, ktoré je dobré ako pre práčku, tak pre vaše oblečenie a dokonca aj pre vašu peňaženku. Liter bieleho octu stojí asi 2 eurá. Liter dobrej aviváže stojí od 5 EUR za liter.

Ako sa zbaviť odolnej škvrny? Tento domáci liek je zlato

Ocot bude užitočný aj pri odstraňovaní odolných škvŕn. Môžete ich postriekať octom a nechať pôsobiť 10-15 minút, alebo škvrny na 15 minút namočiť do zmesi octu a teplej vody v pomere 1:2. Ak je škvrna obzvlášť silná, môžete ju dodatočne pretrieť namočenou kefou alebo špongiou. Musíte však dávať pozor, aby ste materiál nepoškodili trením.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chcete znížiť svoj účet za vodu? Dajte ju do nádržky

Zabudnite na sódu bikarbónu a ocot. Ide o najsilnejší prírodný dezinfekčný prostriedok na toalety

The post Aviváž si kupujem celý život, ale sú to vyhodené peniaze. Teraz to pridávam do prania appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj