Skip to content
Menu
Menu

Babička ich dala pod podložku. Po rokoch prezradila dôvod

Prečítať článok

23.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/JP WALLET).

Vavrín, známy predovšetkým ako bobkový list, je veľmi obľúbená rastlina, s nadšením využívaná v kuchyni ako korenie do rôznych druhov jedál. A hoci si bobky spájame najmä s gastronómiou, podľa ľudových predstáv majú magickú moc. Mnoho ľudí ešte stále schováva bobky pod rohožkou pri vchode do svojho domova.

Naše staré mamy a prababičky dávali bobky pod rohožku pri vchode do domu.
Foto: shutterstock/Mohd Syis Zulkipli

Bobkový list – vlastnosti

Esenciálny olej z bobkového listu sa používa pri kožných ochoreniach a problémoch s lupinami. Okrem toho je rastlina veľmi obľúbeným korením, vydávajúcim horkú arómu. Najčastejšie sa sušené listy pridávajú pri príprave polievok a omáčok. Okrem toho sa ušľachtilý vavrín používa v kozmetike a farmaceutike.

Bobkové listy v ľudových poverách

Vavrín je už stovky rokov považovaný za mimoriadnu rastlinu, ktorá chráni ľudí pred nešťastím. Starí Gréci ju sadili pred svoje domy, aby odradili blesky. Vlastníctvo bobkov má zlepšiť finančnú situáciu ich majiteľa.

V súčasnosti sa o bobkoch hovorí, že majú silu priťahovať bohatstvo a blahobyt, a preto ich niektorí nosia v peňaženkách. Na druhej strane, keď ich vložíte do vrecka, majú vám pomôcť splniť vaše sny.

Mnoho ľudí verí, že bobkový list ukrytý v noci pod vankúšom zaisťuje pokojný a zdravý spánok a odstraňuje nespavosť.

Navyše, bobkový list pod vankúšom – podľa povery – pomáha nájsť riešenia mnohých problémov v snoch.

Bobkové listy skryté pod rohožkou

Bioenergoterapeuti veria, že bobky majú mimoriadnu energiu, no aby uvoľnili svoju „silu“, musia sa potierať mandarínkovým olejom. Takto pripravené listy by sme mali mať v peňaženke, doma aj v práci. Zjavne to má zabezpečiť prilákanie široko chápanej hojnosti.

Zaujímavosťou je, že naše staré mamy a prababičky dávali bobky pod rohožku pri vchode do domu. Podľa ich názoru ich bobkové listy chránili pred negatívnymi udalosťami a priniesli šťastie a bohatstvo.

Na tento účel boli pod rohožku umiestnené štyri bobky a z nich bol vyrobený kríž. Toto ošetrenie malo odohnať zlú energiu, ktorú nosili ľudia objavujúci sa pri dverách domu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Namiesto pridávania do nápojov zmiešajte jeho šťavu so sódou. Nenápadná pasta pripáleniny okamžite rozpustí

Pakomáre vás nechajú na pokoji. Stačí metóda našich babičiek

The post Babička ich dala pod podložku. Po rokoch prezradila dôvod appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj