Skip to content
Menu
Menu

Balayage sa stáva minulosťou. Teraz kraľuje štýlová „fallayage“. Ženy po 40-tke sú z neho nadšené

Prečítať článok

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/hedgehog94).

Hoci bola balayage donedávna veľmi populárna, v súčasnosti sa na ňu pomaly zabúda. Ženy objavili „fallayage“ a bezhlavo si ju zamilovali. Toto univerzálne farbenie sa hodí pre každú ženu a je obzvlášť obľúbené u dám po 40-tke.

Balayage sa stáva minulosťou. Teraz kraľuje štýlová „fallayage“
Foto: shutterstock/hedgehog94

Letné dovolenky sa rýchlo blížia, čo znamená, že je najvyšší čas na letnú premenu. Mnohé ženy sa v tomto ročnom období rozhodnú osviežiť svoje účesy tak, aby nezaťažovali ich tvár, ale naopak, dodali jej ľahkosť a šik. Horúce slnko si s nami zahráva aj tým, že zosvetľuje jednotlivé pramene, preto sa oplatí konať skôr, ako nastane chaos. Ak si zatiaľ nechcete skracovať vlasy, zmeňte svoj vzhľad ich farbením. Jedným z najhorúcejších trendov posledných mesiacov je „fallayage“. Čo to je?

Čo je to „Fallayage“? Ženy po 40-tke si toto farbenie zamilovali

Donedávna sa „fallayage“ považovala najmä za jesenné farbenie. Samotný názov je kombináciou slov „fall“, čo v angličtine znamená „jeseň“, a „balayage“, farbenia, pri ktorom sa zosvetľujú jednotlivé pramene. Teraz je tento trend v móde takmer po celý rok. Je založený na teplom, zlatistom farbení vlasov. Na rozdiel od balayage sa jednotlivé pramene nezosvetľujú, ale farbia sa teplejšími odtieňmi blond, medovej, zlatej alebo dokonca červenej a medenej farby. Na hlave tak vzniká jedinečný účes, ktorý sa vyznačuje nejednotnou farbou a modernosťou. Týmto spôsobom sa dajú zakryť aj sivé pruhy a nerovnomerne odfarbené úseky.

Čo znamená fallayage? Jesenná verzia funguje aj v lete

Keďže fallayage zakrýva šediny a dodáva vlasom farbu, je obľúbený najmä u žien po 40. a 50-tke. Tento typ farbenia sa však vyznačuje svojou univerzálnosťou, vďaka ktorej je vhodný takmer pre každú ženu. Skôr ako si však sadnete do salónu, opýtajte sa odborníka, ktoré odtiene sa budú najlepšie hodiť k vášmu odtieňu pleti. Ženy so svetlou pleťou by si mali vybrať svetlé, takmer platinové blond pruhy popretkávané gaštanovými odleskami, zatiaľ čo karamelovo opálenej pleti viac pristanú medové, zlaté a svetlohnedé odlesky. Existuje mnoho kombinácií, takže si určite každá nájde niečo pre seba. Oplatí sa experimentovať, pretože žiadne iné ročné obdobie nie je vhodnejšie na imidžové šialenstvo ako leto.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Miley Cyrus prezradila návod na účes, ktorý sa upravuje sám. Už nikdy nesiahnete po žehličke na vlasy

Žiadne butter a sunbeam blonde. Zvoľte si it-girl blonde. Kaderníci si už pred letom vyhrnuli rukávy

The post Balayage sa stáva minulosťou. Teraz kraľuje štýlová „fallayage“. Ženy po 40-tke sú z neho nadšené appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj