Skip to content
Menu
Menu

Bežte do lekárne a kúpte si ho za pár eúr. Na nábytku sa prestane usádzať prach

Prečítať článok

18.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Andrey_Popov).

Prach sa na nábytku objavuje vždy, bez ohľadu na čas strávený čistením a frekvenciu utierania nábytku. Najhoršie sú na tom miesta vedľa bielej techniky, kde sú povrchy suché. Hromadeniu prachu však môžeme zabrániť pomocou lacného prípravku z drogérie. Stačí ho pridať do misky s vodou.

Ako predchádzate usadzovaniu prachu?
Foto: shutterstock.com/Andrey_Popov

Prach je zmes prachu, pieskových zŕn, organických látok a mikroorganizmov. Mnohým ženám v domácnosti je na obtiaž, pretože vyzerá nevzhľadne a usadzuje sa na nábytku. Okrem toho jeho prítomnosť pociťujú najmä alergici, ktorí sú alergickí na roztoče.

Preto musíme s prachom bojovať takmer každý deň, pretože sa tak často usadzuje na suchých povrchoch. Je načase skoncovať s každodenným utieraním nábytku. Spoľahlivý glycerín kúpite v lekárni len za pár eúr.

Ako predchádzate usadzovaniu prachu? Stačí pár kvapiek glycerínu

Glycerín má hydratačné a lubrikačné vlastnosti, preto je obľúbený v kozmetike, farmácii a medicíne. Používa sa na výrobu pleťových vôd, krémov, čapíkov alebo liekov. Málokto vie, že sa dá použiť aj pri čistení.

Glycerín je spoľahlivý prostriedok na reguláciu prašnosti.
Foto: shutterstock/EVANATTOZA

Glycerín je spoľahlivý prostriedok na reguláciu prašnosti. Stačí pridať niekoľko kvapiek tohto produktu do misky s teplou vodou. Tekutinu naneste na nábytok a pomocou handričky utrite povrch. Vďaka tomuto triku nebudeme musieť nábytok čistiť tak často.

Nie len glycerín. Ďalší domáci prostriedok na prach

Glycerín nie je jediným prostriedkom na zastavenie usadzovania prachu na nábytku. Môžeme si pripraviť aj zmes na báze ovocných šupiek a octu. Ako ju vyrobíte?

Glycerín nie je jediným prostriedkom na zastavenie usadzovania prachu na nábytku.
Foto: shutterstock/New Africa

Jednoducho ponorte ovocné šupky do 0,5 litra octu a nechajte niekoľko dní pôsobiť. Po uplynutí tejto doby tekutinu prelejte do fľaše s rozprašovačom a postriekajte ňou zaprášený nábytok. Nakoniec ich utrite handričkou na čistenie povrchov.

Glycerín aj ocot s ovocnými šupkami môžete použiť nielen na čistenie nábytku. Tieto dva prostriedky sa dobre hodia aj na čistenie okenných tabúľ, zrkadiel a dokonca aj obkladačiek alebo podláh. Celý náš dom bude žiariť čistotou a my ušetríme peniaze za nákup drahých chemických prípravkov, ktoré nie sú vždy účinné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Do spálne si dajte 3 rastliny. Zachytia prach a alergény. Bude sa vám ľahšie dýchať

Tri prísady a žiadny prach! Lišty zostanú lesklé 2 týždne

The post Bežte do lekárne a kúpte si ho za pár eúr. Na nábytku sa prestane usádzať prach appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj