Skip to content
Menu
Menu

Bobkové listy zalejte vriacou vodou a odstavte na 30 minút. Nemusím každý mesiac navštevovať kaderníka

Prečítať článok

27.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Mohd Syis Zulkipli).

Niektoré ženy sa so sivými vlasmi cítia skvele a nehodlajú to skrývať. Iné si pramienky pravidelne farbia, aby nebolo vidno ani jedno strieborné. Ak patríte do tej druhej skupiny, určite sa vám tento domáci spôsob odšedivenia zapáči.

Triky na šedivé vlasy. Pomôžu výrobky z kuchynskej skrinky.
Foto: shutterstock/Mohd Syis Zulkipli

Šedivé vlasy sa nemajú za čo hanbiť a časom sa objavia u každého z nás. To však neznamená, že ich akceptuje každý. Niektoré ženy sa nevidia so striebornými pruhmi, preto si vlasy pravidelne farbia. To však pramienky veľmi zaťažuje. Z tohto dôvodu stojí za to vyskúšať domáce prostriedky, ako sa zbaviť sivých vlasov. Pomôže jediné opláchnutie korením.

Spôsob, ako sa vysporiadať so sivými vlasmi bez farbenia. Budú tmavšie a lesklejšie

Keď zbadáte na hlave šediny, namiesto toho, aby ste zdvihli telefón a čo najskôr si dohodli stretnutie s kaderníkom, choďte do kuchyne. Nájdete tam bobkové listy, ktoré sa dajú premeniť na domáci odšedivovač. Je to prirodzená, lacná a účinná metóda. Možno sa čudujete, čo má korenie spoločné so sivými prameňmi. Ukazuje sa celkom veľa.

Listy obsahujú antioxidanty, ktoré chránia pramene pred oxidačným poškodením, teda šedivením. Obsahujú aj mangán, ktorý podporuje tvorbu melanínu, ktorý je zodpovedný za farbu vlasov. Oplach z bobkového listu má aj tri ďalšie užitočné aplikácie: odstraňuje mastné vlasy, zastavuje vypadávanie vlasov, vyživuje a dodáva lesk.

Triky na šedivé vlasy. Pomôžu výrobky z kuchynskej skrinky

Na prípravu oplachu budete potrebovať za hrsť listov, napr. 5 kusov. Vložíme ich do misky, zalejeme vriacou vodou (stačí 0,5 litra) a necháme pol hodiny vychladnúť. Po uplynutí tejto doby si vlasy umyte šampónom ako obvykle, naneste kondicionér a opláchnite. Až potom použite oplach bobkovým listom. Preceďte a nalejte po celej dĺžke vlhkých prameňov. Pred aplikáciou prípravku na pokožku hlavy si nezabudnite urobiť alergický test na rukách. Túto kúru možno použiť raz týždenne.

Na šedivé vlasy veľmi dobre poslúži aj maska ​​obsahujúca 2 polievkové lyžice kávy a 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Zmiešajte, naneste na mokré vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút. Dôkladne opláchnite. Káva bude pôsobiť ako prírodné farbivo a citrón posilní vlákna.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Aké je 60-sekundové pravidlo tváre? Toto sa môže stať za minútu úpravy

Žiadne drahé krémy. Vyberiem z chladničky a nanesiem na tvár. Hit zo socialistickej éry vyžehlí vrásky ako žehlička

The post Bobkové listy zalejte vriacou vodou a odstavte na 30 minút. Nemusím každý mesiac navštevovať kaderníka appeared first on Vášeň v tebe.