Skip to content
Menu
Menu

Bude s vami v dobrom i zlom, alebo pri prvej príležitosti utečie? Štyri dôležité signály

Prečítať článok

21.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/dekazigzag).

Ako spoznáte, že osoba, s ktorou chodíte, je tá „pravá“? Odborníci uvádzajú niekoľko signálov, ktoré môžu naznačovať, že partner zostane po vašom boku v dobrom i zlom. Ak si ich všimnete, môžete si byť istí, že sa vám podarí vytvoriť trvalý vzťah.

Ako spoznáte, že osoba, s ktorou chodíte, je tá „pravá“?
Foto: shutterstock/dekazigzag

Stretnúť tú správnu osobu na ceste k vytvoreniu trvalého vzťahu nie je vôbec jednoduché. Nikdy nemôžeme predvídať, aké sú zámery druhej osoby a či je pripravená sa plne angažovať. V skutočnosti sa o sebe najviac dozvieme až v ťažkých chvíľach. Podľa psychológov však existujú signály, ktoré môžu naznačovať, že váš partner to s vaším vzťahom myslí vážne a bude tu pre vás v dobrom aj zlom.

„Ja“ a „ty“ sa mení na „my“

Keď sa „ja“ a „ty“ zmení na „my“, je to prvé znamenie, že vzťah začína byť vážny. Webová stránka Hack Spirit cituje výskum, podľa ktorého používanie zámena „my“ poukazuje na oddanosť, intimitu a solidaritu. Stávate sa pevnou jednotkou a pravdepodobne premýšľate o spoločnej budúcnosti.

Zahŕňa vás do svojich plánov

Ďalším znakom toho, že sa vám podarí vytvoriť trvalý vzťah, je, keď hovoríte o vašej spoločnej budúcnosti. Ak medzi rečou spomeniete spoločný dom, deti alebo svadbu, je jasné, že o sebe vážne premýšľate. Venujte však pozornosť aj menším signálom. Váš partner môže zohľadňovať víkendové plány alebo dovolenkové výlety.

Je „závislý“ na spoločnom trávení času

Zmeny, ktoré sa vytvárajú v mozgu, keď sme zamilovaní, pripomínajú drogovú závislosť. Podľa odborníkov môžu vyvolávať pocity eufórie, posadnutosti, závislosti a intenzívne zameranej pozornosti. Navyše táto „závislosť“ spôsobuje túžbu po citovom opätovnom stretnutí s objektom vzdychu. Dôležitú úlohu tu však nehrá len náklonnosť, ale aj cit. Ak chcete tráviť čo najviac času jeden s druhým, jednoducho sa máte radi. To je vo vzťahu dôležité.

Používanie zámena „my“ poukazuje na oddanosť, intimitu a solidaritu.
Foto: shutterstock/puhhha

On alebo ona je vaším najväčším fanúšikom

Ak váš partner vždy oceňuje vaše úspechy, chváli sa nimi pred ostatnými a podporuje vás aj vtedy, keď o sebe pochybujete, máte šťastie. Osoba, ktorá vám dáva pocit výnimočnosti aj v ťažkej chvíli, je niekto, s kým sa oplatí plánovať budúcnosť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

10 tipov, ako prežiť rozchod

Písal o tom už Aristoteles. Čo je to emocionálna inteligencia?

The post Bude s vami v dobrom i zlom, alebo pri prvej príležitosti utečie? Štyri dôležité signály appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj