Skip to content
Menu
Menu

Čaká nás horúci deň. Vrátia sa dnes na Slovensko opäť búrky?

Prečítať článok

06.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Gergitek Gergi tavan).

Počasie na Slovensku v posledných dňoch pripomína horskú dráhu. Jeden deň nás obdarí tropickými horúčavami a jasnou oblohou, no ďalšie dni čelíme prudkému ochladeniu a búrkam. Na Slovensku dnes očakávame prevažne polojasnú oblohu, miestami sa môže vyskytovať prechodne až veľká oblačnosť.

Foto: shutterstock/Gergitek Gergi tavan

Stred tlakovej výše, ktorá momentálne obklopuje Rumunsko a postupuje cez Ukrajinu smerom na severovýchod, bude mať vplyv na počasie v strednej Európe. Za touto tlakovou oblasťou sa očakáva posilnenie prúdu teplého vzduchu, ktorý sa bude šíriť do strednej Európy z južných a juhovýchodných smerov. Tento meteorologický jav prinesie zvýšené teploty a stabilnejšie počasie v nadchádzajúcich dňoch, informuje SHMÚ.

Očakávané dnešné teploty

Tento víkend nás čaká poriadne horúce počasie, takže sa pripravte na tropické teploty. Už od dnešnej soboty sa teploty budú šplhať vysoko, a to znamená, že môžeme očakávať slnečné a teplé dni, informuje iMeteo.

Najvyššia denná teplota dosiahne rozpätie od 28 do 33 °C.

V niektorých lokalitách na Orave a pod Tatrami by však mohli byť miestami aj nižšie teploty v porovnaní s ostatnými regiónmi okolo 26 °C.

Najnižšia nočná teplota sa očakáva v rozmedzí od 18 do 13 °C. Na juhozápade by mohlo byť aj teplejšie. V niektorých údoliach sa môže vyskytnúť ojedinele teplota okolo 11 °C, píše portál.

Dnešná dynamika vetra

Dnes nás čaká slabý južný vietor s rýchlosťou od 3 do 10 m/s (10 až 35 km/h), pričom lokálne môžu nárazy dosiahnuť až 14 m/s (50 km/h), najmä na juhozápade.

Vietor bude prevažne južný počas celého dňa, aj keď v horských oblastiach nad pásmom lesa môže byť veľmi silný až víchrica.

Vrátia sa búrky?

Počasie bude pestré, takže sa pripravte na výrazné zmeny.

Po tropických teplotách príde osvieženie v podobe búrkového počasia,ktoré nás schladí. Intenzívne prehánky očakávame už v nedeľu.

Tieto búrky môžu so sebou priniesť silné zrážky, vietor a možno aj blesky.

Nezabudnite si dnes so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom, pretože teploty budú skutočne vysoké. Víkend bude ideálny na oddych pri vode alebo v chládku, takže si naplánujte svoje aktivity tak, aby ste sa vyhli priamemu slnku počas najteplejších hodín dňa.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prinesie nám predĺžený víkend zmenu v počasí? Poznáme odpoveď!

Obrovské škody, ktoré napáchali nedávne búrky!

The post Čaká nás horúci deň. Vrátia sa dnes na Slovensko opäť búrky? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj