Skip to content
Menu
Menu

Čakajú dnes naše Slovensko búrky? Vieme odpoveď!

Prečítať článok

02.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/boyhey).

Po horúčavách prichádza v nasledujúcich dňoch vytúžené ochladenie. Na Slovensku dnes bude prevažovať malá oblačnosť, ktorá sa môže prechodne zväčšiť. Počas noci a rána očakávame väčšinou zamračenú oblohu.

Foto: shutterstock/boyhey

Do našej oblasti začne zasahovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý prichádza od západu v chladnejšom vzduchu. V noci cez naše územie postupne prejde podružný studený front, ktorý bude smerovať na východ. Vo vyšších vrstvách atmosféry sa bude cez strednú Európu tiež presúvať brázda nízkeho tlaku vzduchu, ktorá bude postupovať rovnakým smerom. Toto všetko bude mať výrazný vplyv na naše počasie v nasledujúcich dňoch.

Očakávané dnešné teploty

Počas dňa bude predpoludním oblačno až zamračené, no ojedinele sa môžeme dočkať aj zmenšenej oblačnosti. Popoludní sa očakáva prevažne malá oblačnosť, miestami však môže byť prechodne zväčšená.

Očakáva sa aj ochladenie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať medzi 21 až 26 °C, v Žilinskom kraji a na Spiši bude väčšinou okolo 19 °C.

Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 11 °C.

Počas noci očakávame oblačné až zamračené počasie, miestami však môže byť krátkodobo aj polooblačno. Na viacerých miestach sa očakávajú prehánky alebo dážď, ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Najnižšia nočná teplota klesne na hodnoty medzi 19 až 14 °C, v údoliach sa môže miestami dostať aj pod 14 °C.

Aká bude dynamika vetra?

Severozápadný až severný vietor dosiahne rýchlosť 3 až 10 m/s (10 až 35 km/h). Na západe a východe sa môžu vyskytnúť nárazy vetra okolo 15 m/s (55 km/h).

V noci bude prevažne slabý vietor, postupne sa zmení na severozápadný s rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), pri búrkach môže prechodne zosilnieť.

Kde hrozia búrky?

Dnes očakávame premenlivú oblačnosť, pričom miestami sa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky. Najmä vo východnej polovici krajiny sa ojedinele vyskytnú prehánky alebo občasný dážď, informuje iMeteo.

Pozrite si aj dnešnú grafickú predpoveď výskytu zrážok na Slovensku od portálu SHMÚ.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Slovensko dnes čaká oblačný deň. Pozor na krúpy a lejaky!

Pripravte sa na horúcu a dusnú nedeľu. Vieme kde hrozia búrky!

The post Čakajú dnes naše Slovensko búrky? Vieme odpoveď! appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj