Skip to content
Menu
Menu

Cestujete do Talianska? Užite si tieto atrakcie v Ríme zadarmo

Prečítať článok

30.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Maykova Galina).

Hlavné mesto Talianska je miestom, ktoré sa oplatí navštíviť, a nemusíte byť bohatí, aby ste tu strávili dobrú dovolenku. V Ríme nie je núdza o atrakcie. Architektúra je jedinečná, pamiatky sú takmer na každom kroku a mnohé z nich si môžete pozrieť zadarmo bez toho, aby ste si museli kupovať vstupenku. Niet divu, že sa sem turisti hrnú ako včely na med.

Hlavné mesto Talianska je miestom, ktoré sa oplatí navštíviť, a nemusíte byť bohatí, aby ste tu strávili dobrú dovolenku. V Ríme nie je núdza o atrakcie.
Foto: shutterstock.com/Maykova Galina

Dovolenka v Taliansku nemusí byť drahá. A to ani vtedy, ak si počas dovolenky v talianskej metropole nemienite odoprieť chutné jedlo v mestských reštauráciách alebo ubytovanie v dobrom hoteli.

Ušetriť môžete aj inde, a to na atrakcie v Ríme. Mnohé z nich môžete v lete navštíviť zadarmo, takže využite túto príležitosť, pretože ide o krásne miesta s bohatou históriou, ktoré stoja za návštevu.

Najlepšie bezplatné atrakcie v Ríme. Tieto miesta musíte vidieť na vlastné oči

Taliansko zaujme nielen miestnymi cestovinami a pizzou, ale aj úchvatnými výhľadmi. Architektúra v krajine je jedinečná a pamiatky s bohatou históriou tam uvidíte na každom kroku. Väčšina z nich sa však nachádza v hlavnom meste.

Medzi bezplatné atrakcie v Ríme, ktoré musíte vidieť, patria napr:

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je jednou z najväčších atrakcií Ríma. Dá sa povedať, že ju musíte vidieť počas cesty do Talianska. Je ľahko dostupná a oplatí sa ju vidieť najmä preto, že je pre turistov otvorená zadarmo.

Najlepšie je ísť sem skoro ráno, pretože toto miesto je preplnené v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu. Turisti sa tu radi fotografujú a hádžu mince do fontány, pretože podľa tradície to má zaručiť návrat na toto miesto.

Bazilika Santa Maria Maggiore

Ľahko dostupná je aj pápežská bazilika Santa Maria Maggiore. Nachádza sa 5 minút od hlavnej stanice Roma Termini – na kopci Esquiline – a je to najväčší mariánsky kostol v celom Ríme, postavený v roku 432.

Okrem iného tu uvidíte zvonicu zo 14. storočia (najvyššiu v celom meste). A pod oltárom si môžete po celý rok vypočuť koledy, pretože sa tu nachádzajú relikvie jasličiek. pokrývajúce strop je darom od americkej výpravy Krištofa Kolumba.

Oplatí sa vidieť aj…

Záhrady vily Borghese

Snívate o krásnom mestskom parku v Ríme? Ak áno, musíte navštíviť záhrady Villa Borghese. Je to miesto plné fontán, kvetinových záhrad, alejí paliem a borovíc.

V centre sa nachádza Villa Borghese s jedinečným umením, ktoré určite poteší znalcov. V záhradách Villa Borghese si môžete vychutnať aj relax pri člnkovaní na jazerách alebo sa povoziť na prenajatom bicykli-rikši.

Oranžová záhrada v parku Savello

Využite bezplatné vstupy do múzeí v Ríme. Zvyčajne sú bezplatné v prvú nedeľu v mesiaci a často aj pri iných príležitostiach (preto sa oplatí skontrolovať aktuálne informácie).
Foto: shutterstock.com/Ella_Ca

Ďalším bezplatným a veľmi atraktívnym parkom, ktorý sa oplatí navštíviť v Ríme, je Oranžová záhrada v parku Savello. Nachádza sa na Aventínskom pahorku. Môžete si tu oddýchnuť v tieni stromov a kochať sa vôňou citrusov. Za návštevu tu stojí aj niekoľko vyhliadok, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad na zvyšok mesta.

Španielske schody

Španielske schody sú ikonickým miestom v Ríme, kde sa často schádzajú turisti. Nachádzajú sa vedľa metra Spagna a majú 138 schodov, čím sú najdlhšie v Európe. Sú tiež najširšie a na ich vrchole sa nachádza kostol Santissima Trinità dei Monti. Pri ich zdolávaní buďte opatrní, pretože sú pomerne strmé.

Anjelský most

Anjelský most je miesto s krásnym výhľadom. Bol postavený v roku 134 n. l. cez rieku Tiber a oplatí sa tu prejsť a obdivovať pamiatky v diaľke. Dokonale je odtiaľto vidieť Anjelský hrad a kupolu Baziliky svätého Petra, ktorú počas svojej dovolenky v Taliansku musíte samozrejme tiež navštíviť.

Cirkus Maximus

Circus Maximus je ďalším úžasným miestom a tiež ďalšou bezplatnou atrakciou v Ríme. V súčasnosti je to verejný park, ktorý navštevujú miestni obyvatelia, ale kedysi sa tu nachádzala kamenná a mramorová aréna pre 25 000 000 ľudí, ktorí tu sledovali preteky vozatajov.

Využite voľné vstupy do múzeí v Ríme

Využite bezplatné vstupy do múzeí v Ríme. Zvyčajne sú bezplatné v prvú nedeľu v mesiaci a často aj pri iných príležitostiach (preto sa oplatí skontrolovať aktuálne informácie).

Takto si môžete pozrieť napríklad Panteón v Ríme, Koloseum, Forum Romanum alebo Galériu Borghese bez toho, aby ste museli minúť peniaze. Poponáhľajte sa však, pretože fond voľných vstupeniek je obmedzený a rady môžu byť odrádzajúce.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vôbec nie Benátky alebo Rím. Bolo vybrané najkrajšie mesto na svete. Nemusíte letieť ďaleko

Ako vyzerala Kleopatra? Nebola vôbec taká krásna, ako sa myslelo?

The post Cestujete do Talianska? Užite si tieto atrakcie v Ríme zadarmo appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj