Skip to content
Menu
Menu

Chytrý trik na záhyby. Vďaka tomu žehlička funguje lepšie

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Yuganov Konstantin).

Žehlenie patrí na vrchol najnenávidenejších domácich prác. Veľa osôb sa ho denne úplne vzdáva, ale v niektorých prípadoch je žehlenie oblečenia nevyhnutné. Vďaka tomuto triku to už nebude utrpenie. Navrhujeme, ako žehliť rýchlejšie a efektívnejšie.

Ako žehliť rýchlejšie a efektívnejšie?
Foto: shutterstock/Yuganov Konstantin

Nemusíte mať najnovšiu žehličku ani anjelskú trpezlivosť. Stačí vám len určitý kuchynský výrobok, ktorý vám uľahčí žehlenie oblečenia. Odolné záhyby sa vyhladia ľahšie a ušetrí vám to veľa času a stresu. A nestojí to takmer nič.

Na pomoc prichádza obyčajná citrónová šťava. Ak ju pridáte do vody v žehličke, kyselina obsiahnutá v ovocí zmäkčí látku a uľahčí jej žehlenie. To však nie je jediná výhoda tohto roztoku – citrónová šťava nám pomôže starať sa aj o našu žehličku, chráni ju pred usadzovaním vodného kameňa. Alternatívne môžete použiť aj kyselinu citrónovú alebo ocot. Len to nesmieme preháňať, inak skončíme s lepkavým a zafarbeným oblečením.

Na 100 ml destilovanej vody pridajte 2-3 polievkové lyžice citrónovej šťavy, všetko premiešajte a nalejte do žehličky. Táto zmes vám nielen uľahčí žehlenie, ale aj príjemne prevonia vaše oblečenie. Kyselina citrónová má navyše odvápňovacie vlastnosti, takže ľahko odstráni zvyšky, ktoré sa usadzujú vo vnútri žehličky.

Pri žehlení vám pomôže hliníková fólia. Jej použitie je jednoduchá, ale dômyselná metóda.
Foto: shutterstock/Olya Detry

Pri žehlení vám môže pomôcť aj… hliníková fólia. Jej použitie je jednoduchá, ale dômyselná metóda. Prvým krokom je odstránenie látkového poťahu zo žehliacej dosky. Potom rám dosky zakryte vrstvou hliníkovej fólie lesklou stranou nahor. Po nasadení poťahu môžete pokračovať v žehlení ako zvyčajne.

Rozdiel si všimnete okamžite. Vďaka vlastnostiam hliníkovej fólie, ktorá odráža teplo, sa oblečenie žehlí z oboch strán. To výrazne skracuje čas celého procesu a uľahčuje prácu aj s nepoddajnými látkami.

Ako sa vyhnete záhybom na oblečení?

Ako sa vyhnete záhybom na oblečení? Pranie a skladovanie je dôležité.
Foto: shutterstock/nito

Hlavnou príčinou je… pranie. Samozrejme, bez neho sa nezaobídete, ale oplatí sa urobiť niekoľko zmien. Nenapĺňajte bubon až po vrch a nastavte nižšiu rýchlosť odstreďovania. A, samozrejme, zaveste oblečenie hneď, ako práčka skončí. Čím dlhšie zostanú mokré, tým viac sa pokrčia.

Vo fáze sušenia by sme mali dbať na to, aby bolo oblečenie správne zavesené – nemalo by sa prekrývať a jeho vlákna by mali byť čo najviac natiahnuté. Tým sa vyhneme zbytočným záhybom a uľahčíme si žehlenie.

Dôležité je aj skladovanie. Najlepším riešením sú vešiaky. Ak to nie je možné, oblečenie starostlivo zložte.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Koniec hádaniek. Odborník konečne vyvrátil populárnu teóriu o optimálnej teplote prania

Toto je spôsob čistenia podlahy, o ktorom ste nevedeli. Bude čistá a voňavá

The post Chytrý trik na záhyby. Vďaka tomu žehlička funguje lepšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj