Skip to content
Menu
Menu

Čo namiesto kávy na prebudenie? Zabudnite na espresso. Jeden pohár vás nakopne na celý deň

Prečítať článok

7.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/shixugang).

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete z určitého dôvodu. Milovníci po nej siahajú pre jej chuť aj povzbudzujúce vlastnosti. Ak však hľadáte skutočný životabudič, pozrite sa, čo vás namiesto kávy skutočne nakopne.

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete z určitého dôvodu. Milovníci po nej siahajú pre jej chuť aj povzbudzujúce vlastnosti.
Foto: Pixabay/shixugang

Čo namiesto kávy? Jedna šálka stimuluje lepšie a dlhšie

Donedávna sa myslelo, že pitie kávy, najmä ráno na prázdny žalúdok, je nezdravé. V súčasnosti lekári aj odborníci na výživu uvádzajú množstvo zdravotných prínosov, ale zároveň je lepšie nepreháňať počet porcií kávy skonzumovaných každý deň. Rozhodne je lepšie siahnuť po tomto nápoji počas dňa. Čo teda piť ráno?

Ak máte okrem kávy radi aj chuť čaju, môžete siahnuť po mete . Tento nápoj obsahuje kofeín, pričom v jednej porcii mety je ho toľko ako v priemernej šálke kávy. Tento čaj obsahuje aj polyfenoly, látky s antioxidačnými vlastnosťami, ako aj riboflavín, tiamín, železo či vitamín C. Má však horkú chuť, ktorá nemusí byť každému po chuti.

Pre mnohých ľudí je káva prvou vecou, po ktorej siahnu hneď po prebudení a dokonca ešte pred raňajkami. Často ešte v bezvedomí naštartujú kávovar alebo si pripravia svoj obľúbený nápoj. Teoreticky ich má šálka kávy prebudiť a „nakopnúť“ do nového dňa. V praxi je to však rôzne. Niekedy namiesto povzbudenia cítime po niekoľkých hodinách len únavu. Čo namiesto rannej kávy?

Kofeín sa nachádza nielen v mete ale aj v klasickom zelenom čaji. Šálka tohto nápoja je tiež plná antioxidantov. Dôležité je, že teín obsiahnutý v čaji sa v tele uvoľňuje pomalšie ako kofeín z kávy, čo znamená, že povzbudzujúci účinok bude trvať dlhšie ako pri klasickom „malom čiernom“ v šálke.

Ak nie ste fanúšikom čaju, ráno môžete siahnuť po pohár teplej vody. Jej pitie nalačno vás prebudí
Foto: shutterstock/Fuzull Hanum

Čo piť ráno namiesto kávy? Siahnite po vode

Ak nie ste fanúšikom čaju, ráno môžete siahnuť po pohár teplej vody. Jej pitie nalačno vás prebudí, zrýchli metabolizmus, zlepší trávenie a hlavne vám hneď ráno dodá dôležitý prvok. Do teplej vody pridajte plátok citróna a malý kúsok čerstvého zázvoru. Ak máte chuť, hlasujte v našej ankete nižšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je pitie kávy na lačný žalúdok škodlivé? Špecialisti upozorňujú na dôležitú vec

Pri únave, nedostatku energie a problémoch s koncentráciou. Koľko kávy je príliš veľa?

The post Čo namiesto kávy na prebudenie? Zabudnite na espresso. Jeden pohár vás nakopne na celý deň appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj