Skip to content
Menu
Menu

Čo robiť, keď sa váš iPhone zahrieva? Toto by malo pomôcť

Prečítať článok

30.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Pearl PhotoPix).

iPhone je synonymom výkonu a vysokej kvality, ale aj on sa môže prehrievať. Je to problém, ktorý sa týka mnohých používateľov, najmä počas horúceho počasia. Príčin však môže byť viac. Vysvetlíme vám, ako mu predchádzať.

iPhone je synonymom výkonu a vysokej kvality, ale aj on sa môže prehrievať. Je to problém, ktorý sa týka mnohých používateľov.
Foto: shutterstock.com/Pearl PhotoPix

Výrazne teplý smartfón je znakom toho, že so zariadením môže byť niečo v neporiadku. Niekedy je to len otázka horúceho počasia – výrobca Apple odporúča používať telefón pri teplotách od 0 do 35 stupňov Celzia. Používanie iPhonu na jasnom slnečnom svetle mu teda môže uškodiť.

Treba si však uvedomiť, že poveternostné podmienky sú len jedným z dôvodov prehriatia smartfónu. K prehrievaniu telefónu môže viesť aj zastaraná verzia systému iOS. Pravidelné aktualizácie systému a aplikácií pomáhajú odstrániť chyby a zabezpečiť plynulejší chod telefónu.

Aj pri dlhom a intenzívnom používaní telefónu – napríklad pri hraní hier, používaní určitých aplikácií alebo sledovaní videí či vysielania. To isté platí aj pre mnohé aplikácie spustené na pozadí. Možno ste si všimli, že iPhone je počas nabíjania teplý. Aj to je bežný jav.

Čo robiť, keď sa váš iPhone zahrieva? V prvom rade nepanikárte. V mnohých prípadoch ide o prirodzený a úplne neškodný jav. Uvedomte si, že zariadenia so systémom iOS majú zabudované ochranné mechanizmy. Ak sa ich teplota nadmerne zvýši, na obrazovke sa zobrazí upozornenie. Prehriaty iPhone sa bude pomalšie nabíjať, bude mať zhasnutý displej a vypne sa blesk fotoaparátu.

Ako sa teda starať o svoj iPhone a predchádzať prehriatiu? Najdôležitejšie je pravidelne aktualizovať systém a aplikácie. Vyhnite sa tiež používaniu telefónu na priamom slnečnom svetle
Foto: shutterstock/SvedOliver

Ako sa teda starať o svoj iPhone a predchádzať prehriatiu? Najdôležitejšie je pravidelne aktualizovať systém a aplikácie. Vyhnite sa tiež používaniu telefónu na priamom slnečnom svetle a nenechávajte ho na miestach, ktoré sa môžu zahriať, napríklad na parapete.

Ak sa iPhone naďalej prehrieva, odložte ho a chvíľu ho nepoužívajte. Môžete ho tiež skúsiť vypnúť, aby sa ochladil. Neodporúčame však dávať ho do chladničky alebo iným „domácim“ spôsobom. Tie zvyčajne spôsobia viac škody ako úžitku. Ak žiadne z týchto riešení nepomôže, oplatí sa navštíviť servisné stredisko spoločnosti Apple.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prečo sa môj telefón prehrieva? Skontrolujte, kde robíte chybu

Samsung odpovedal, ako nabíjať telefón. Nie každý to vie

The post Čo robiť, keď sa váš iPhone zahrieva? Toto by malo pomôcť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj