Skip to content
Menu
Menu

Dá sa špargľa zmraziť? Iba týmto spôsobom. Inak stratí chuť a stane sa z nej ľadová kaša

Prečítať článok

17.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/DenisProduction.com).

Špargľová sezóna trvá od začiatku mája do konca júna. Je to krátke obdobie, a tak si ich mnohí kupujú viac, najmä keď sa v obchodoch objavujú lákavé akcie. Dá sa špargľa zmraziť? Ako ich skladovať, aby nestratila chuť?

Dá sa špargľa zmraziť? Hneď po zakúpení ich nedávajte do mrazničky.
Foto: shutterstock/DenisProduction.com

Správne skladovaná zelenina zostáva čerstvá a vhodná na konzumáciu dlhšie, no nie každá zelenina je vhodná na uchovávanie pri nižších teplotách. Dá sa špargľa zmraziť? Ukazuje sa, že predtým, ako ich hodíme do mrazničky, musíme urobiť jednu vec.

Dá sa špargľa zmraziť? Hneď po zakúpení ich nedávajte do mrazničky. Stanú sa nechutnými

Špargľa je trvalka, ktorá sa pestuje ako okrasná rastlina, ale aj ako jedlá rastlina. Sú skvelým doplnkom stravy, pretože obsahujú len 20 kcal na 100 g, a sú tiež zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, železa, zinku, horčíka a fosforu. Sezóna tejto zeleniny je krátka, preto si ju mnohí z nás chcú kúpiť viac a potom ju vložiť do mrazničky a vybrať, keď sa nám zachce. Vysvetľujeme, či sa dá špargľa zmraziť a ako to urobiť, aby chutila stále dobre.

Špargľa sa dá zmraziť, no spôsob, akým to robíme, má veľký vplyv na ich skladovanie a následnú chuť. Hneď po zakúpení ich radšej nedávajte do mrazničky, pretože po vybratí zhorknú. Zmrazovanie varenej zeleniny tiež nie je dobrý nápad, pretože pri nižšej teplote sa zmení na ľadovú kašu. Najlepším spôsobom je zmraziť predtým blanšírovanú špargľu.

Čo je blanšírovanie? Vďaka tejto úprave bude špargľa chutiť lahodne v každom ročnom období

Blanšírovanie zeleniny nie je nič iné, ako jej krátkodobá tepelná úprava. Potom si zachová všetky svoje chuťové a nutričné ​​vlastnosti. Po odrezaní drevnatých koncov špargľu blanšírujte. V jednom hrnci prevarte vodu so štipkou soli a do druhého nalejte studenú vodu. Pripravenú zeleninu vložte na minútu do vriacej vody a potom ju preložte do studenej vody. Vyberieme ich, osušíme a vložíme do zip vreciek.

Blanšírovanie zeleniny nie je nič iné, ako jej krátkodobá tepelná úprava.
Foto: shutterstock/senk

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Môžu sa vajíčka zmraziť? Jedna chyba môže viesť k otrave

Mäso v žiadnom prípade týmto spôsobom nezamrazujte. Nielenže sa rýchlejšie kazí. Je to raj pre baktérie

The post Dá sa špargľa zmraziť? Iba týmto spôsobom. Inak stratí chuť a stane sa z nej ľadová kaša appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj