Skip to content
Menu
Menu

Dajte ich radšej do chladničky. Zachováte tak ich vlastnosti a vyhnete sa znehodnoteniu

Prečítať článok

28.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Kozmetika musí byť skladovaná vo vhodných podmienkach, aby si zachovala svoje vlastnosti. Žiaľ, veľa ľudí na to zabúda a nevedomky ich pripravuje o to najcennejšie. Málokto si uvedomuje, že najlepším miestom pre niektoré produkty je chladnička. O akej kozmetike presne hovoríme? Dáme vám tip.

Akú kozmetiku sa oplatí uchovávať v chladničke?
Foto: shutterstock/New Africa

Mnoho ľudí nevenuje veľkú pozornosť podmienkam, v ktorých by sa mala kozmetika skladovať. To je veľká chyba, pretože výsledkom takéhoto správania je, že sú ochudobnené o svoje cenné vlastnosti a v horšom prípade aj pokazené. Okrem iného by sa mnohé kozmetické prípravky mali však skladovať pri nízkych teplotách. Ktoré produkty sa teda oplatí presunúť do chladničky?

Túto kozmetiku sa oplatí uchovávať v chladničke. Nízka teplota je ich spojencom

Zakúpená kozmetika najčastejšie končí na toaletnom stolíku alebo v kúpeľňovej skrinke. Málokto si dá tú námahu, aby si pozorne prečítal pokyny, špecifikujúce podmienky, v ktorých by sa mali skladovať. Je to škoda, pretože ide o kľúčovú záležitosť pre zachovanie ich cenných vlastností a tiež ich ochranu pred znehodnotením.

Najlepšie miesto na uskladnenie mnohých kozmetických produktov je… chladnička. Nízka teplota je ich spojencom, ktorý sa stará o ich vlastnosti, chráni pred znehodnotením a niekedy aj zosilňuje účinok. Akú kozmetiku teda skladovať v chladničke?

Očná kozmetika – séra, gély a očné krémy sa oplatí skladovať v chladničke. Účinné látky v nich obsiahnuté lepšie pôsobia vychladené a nízka teplota upokojuje a uľavuje podráždenej pokožke. Pôsobí aj na opuchy, napríklad po ťažkej noci.

Kozmetika s vitamínom C a retinolom – v oboch prípadoch sú retinol a vitamín C citlivé na vysoké teploty. Pre zachovanie ich cenných vlastností je najlepšie skladovať kozmetiku s ich zložkami na chladnom mieste.

Masky na tvár – najmä pri týchto maskách sa oplatí urobiť si miesto v chladničke. Po vychladnutí budú efektívne pôsobiť, dodajú pokožke výživné látky a navyše prinesú príjemnú úľavu a stiahnu opuchy a cievy.

Chladnička je navyše dobrým miestom pre kozmetiku, ktorá je v porovnaní s klasickou kozmetikou menej odolná. Okrem toho je dobré skladovať rúže, pomády, krémy proti vráskam, ale aj osviežujúce hmly na chladnom mieste.

Kozmetiku na týchto miestach rozhodne neskladujte

Ak chcete správne skladovať kozmetiku, najlepšie je zoznámiť sa s vlastnosťami každej jednotlivo. Balenie zvyčajne obsahuje najdôležitejšie záležitosti vrátane teploty skladovania. Sú však miesta, kde mnohí špecialisti neodporúčajú skladovanie akýchkoľvek kozmetických produktov.

Medzi ne patrí aj kúpeľňa, kde je zaujímavé, že väčšina ľudí uchováva všetku svoju kozmetiku. Žiaľ, vysoká vlhkosť vzduchu a kolísanie teplôt vytvárajú dobré podmienky pre rast baktérií, zmeny konzistencie a dokonca aj kazenie.

Pre kozmetiku nie sú vhodné ani slnečné miesta. Pôsobenie slnka a vysokých teplôt ničí účinné látky a urýchľuje kazenie kozmetických produktov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jennifer Aniston neprestáva prekvapovať. Budeme opäť žiadať o „účes Rachel“?

Ako zastaviť vypadávanie vlasov? Tento lacný produkt z drogérie dokáže zázraky

The post Dajte ich radšej do chladničky. Zachováte tak ich vlastnosti a vyhnete sa znehodnoteniu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj