Skip to content
Menu
Menu

Do hrnca s vodou nalejte 4 polievkové lyžice a vložte do rúry. Po 30 minútach bude ako nová

Prečítať článok

1.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/smile23).

Špinavá a pripálená rúra môže byť nočnou morou, ktorá vás pripraví o radosť z varenia alebo pečenia. Keď sa na ňu pozriete, doslova vás omráči predstava, že by ste ju mali čistiť. Tu je niekoľko trikov na jednoduché čistenie rúry. Po týchto postupoch bude ako nová.

Aké triky použiť na čistenie rúry?
Foto: shutterstock/smile23

Čistenie rúry je povinnosť, ktorú každý nenávidí. Investujeme do drahých čistiacich prostriedkov a napriek tomu často nedosiahneme požadovaný výsledok. Aj keď si už myslíme, že mastnota na nej priľnula natrvalo a jedinou záchranou je vymeniť rúru za novú, siahnime po alternatívnych metódach boja so zaschnutou špinou. Ako sa ukazuje, existujú triky, ktoré si so zaschnutou špinou alebo pripáleninami dokážu účinne poradiť bez väčšej námahy z vašej strany.

Ako ľahko vyčistiť rúru? Na pomoc prichádza hrniec

Tomuto triku neodolá ani stará a zaschnutá mastnota. Pripravte si hrniec, ktorý môžete vložiť do rúry. Uistite sa, že nemá žiadne plastové časti ani nálepky. Budete tiež potrebovať liehový ocot a 2 litre vody. Prvým krokom je predhriatie rúry na 230 stupňov. Keď je to hotové, v hrnci prevarte vodu a nalejte do nej 4 polievkové lyžice octu. Potom položte hrniec na najnižšiu lištu rúry a zatvorte dvierka. Tento proces by mal trvať minimálne jednu hodinu v závislosti od toho, ako veľmi je rúra znečistená. Po uplynutí tejto doby rúru vypnite a počkajte, kým úplne vychladne. Posledným krokom je zotretie zmäknutých nečistôt mäkkou špongiou alebo papierovou utierkou.

Tomuto triku neodolá ani stará a zaschnutá mastnota.
Foto: shutterstock/Michelle Lee Photography

Ako vyčistiť pripálený tuk v rúre? Táto pasta účinne odstraňuje pripálené zvyšky

Počas pečenia sa niekedy na steny rúry prilepia kúsky jedla a vytvoria nečistoty, ktoré je takmer nemožné vyčistiť len pomocou špongie. V tejto situácii môže pomôcť jedlá sóda. Jednoducho si pripravte pastu z jedlej sódy, naneste ju na škvrnu a do 30 minút sa ľahko zbavíte pripálených zvyškov a škvŕn.

Túto spoľahlivú pastu pripravíte zmiešaním jedlej sódy a vody v pomere 3:1. Po skončení čistenia nezabudnite rúru opláchnuť teplou vodou a utrieť do sucha papierovými utierkami. Táto metóda nepoškodzuje povrch rúry, takže ju môžete používať podľa potreby.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nechávate rúru po pečení otvorenú? Pravdepodobne si neuvedomujete dôsledky

Nasypte na sklo rúry a počkajte. Všetky nečistoty sa rozpustia bez drhnutia

The post Do hrnca s vodou nalejte 4 polievkové lyžice a vložte do rúry. Po 30 minútach bude ako nová appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj