Skip to content
Menu
Menu

Do nádoby vložte uhorkové šupky a nasypte sódu bikarbónu. Táto zmes sa vám bude hodiť v krízových situáciách

Prečítať článok

30.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Potashev Aleksandr).

Čistenie kúpeľne nepatrí medzi najpríjemnejšie domáce práce. Okrem toho čistiace prostriedky dráždia sliznice, takže je ešte ťažšie drhnúť toaletu. Na pomoc prichádza domáca čistiaca pasta. Je lacná, ekologická a účinná.

Ako často by ste mali čistiť kúpeľňu a aký domáci prostriedok môžete použiť?
Foto: shutterstock/Potashev Aleksandr

Kúpeľňa by sa mala čistiť aspoň dvakrát týždenne a samotná toaleta dokonca denne. Ak ju používa niekoľko ľudí, zhromažďuje sa v nej veľa nečistôt a baktérií. V obchode je k dispozícii mnoho čistiacich prostriedkov v rôznych variantách ako sú tekutiny, kapsule či tablety. Tie obsahujú vysoko korozívne látky, ktoré môžu dráždiť dýchacie cesty, pokožku a oči.

Ako vyrobiť čistiacu pastu? Použite obľúbenú zeleninu

Práve preto sú domáce čistiace prostriedky lepšou voľbou. Niekedy si ani neuvedomíte, že máte doma produkty potrebné na výrobu zmesi. Najlepším príkladom sú uhorky, presnejšie ich šupky. Vyhodíte ich do koša a ani netušíte, aké užitočné by pre vás mohli byť.

Sezóna uhoriek sa začína už v júli, takže prázdniny sú ideálnym časom na to, aby ste ich zjedli čo najviac a využili ich šupku. Šupka obsahuje vitamín K a antioxidanty. Predtým, ako zeleninu ošúpete a nakrájate, dôkladne ju umyte pod tečúcou vodou. Uhorku olúpte na tenko, pričom začnite na jednom konci a prudko ťahajte škrabku až na druhý koniec.

Čistiaci prostriedok zo sódovej pasty. Odstráni aj tie najodolnejšie škvrny

Niekedy si ani neuvedomíte, že máte doma produkty potrebné na výrobu zmesi.
Foto: Súkromný archív

Šupky nevyhadzujte do koša, ale nastrúhajte ich na jemnom strúhadle a vložte do misky. Druhou možnosťou je rozmixovať ich v mixéri. K šupkám pridajte 3 polievkové lyžice jedlej sódy a pridajte trochu vody, aby ste zmes rozriedili. Dôkladne to všetko zamiešajte, kým nevznikne pasta. Zmes dajte do nádoby. Pastu naneste na handričku z mikrovlákna alebo hubku na umývanie riadu a vydrhnite povrch, či už je ním umývadlo, sprchovací kút alebo záchodová doska. Nechajte výrobok pôsobiť 5 minút, aby sa rozpustila všetka nečistota a opláchnite vodou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Špinavé škáry v kúpeľni? Už žiadne drhnutie. Tento domáci prostriedok ich vyčistí za okamih

Jedinečné využitie tabliet do umývačky. Vaša kúpeľňa sa vám poďakuje

The post Do nádoby vložte uhorkové šupky a nasypte sódu bikarbónu. Táto zmes sa vám bude hodiť v krízových situáciách appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj