Skip to content
Menu
Menu

Dôležité oznámenie z Buckinghamského paláca. Kráľ Karol a princ William zrušili všetky stretnutia

Prečítať článok

29.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Wikimedia Commons/Scottish Parliament shutterstock/Loredana Sangiuliano).

Palác vydal dôležité oznámenie. Už teraz je známe, že kráľ Karol a princ William si až do odvolania nebudú plniť svoje povinnosti. Ide o situáciu s Kate?

Foto: Wikimedia Commons/Scottish Parliament shutterstock/Loredana Sangiuliano

Nedávno sa v médiách objavili informácie o návrate vojvodkyne Kate k povinnostiam. Manželka následníka trónu bojuje s rakovinou a dlhodobo chýba vo verejnom priestore. Už je známe, že Kate Middleton sa zatiaľ musí sústrediť na zotavenie mimo médií. Palác oznámil, že kráľ Karol a princ William tiež odstupujú zo svojich povinností. Čo sa stalo?

Kráľ a jeho nástupca nebudú až do odvolania vykonávať svoje povinnosti. Je to o Kate?

Nedávno britský premiér požiadal kráľa Karola III., aby rozpustil parlament. Panovník s tým súhlasil, čo znamená, že Angličania čoskoro pôjdu voliť. Hlasovanie je naplánované na 4. júla.

Hovorca Buckinghamského paláca uviedol, že kráľovská rodina sa zdržiava verejných vystúpení. Nechce byť v centre pozornosti, kým prebieha predvolebná kampaň.

To znamená, že kráľ Karol III a princ William odstupujú od svojich povinností. Panovník „posiela svoje úprimné ospravedlnenie“ tým, ktorých sa toto rozhodnutie dotklo.

Magazín People poznamenáva, že ide o pomerne štandardnú prax medzi členmi kráľovskej rodiny, ktorí sa snažia zostať mimo politiky. Dôležité je, aby sa „kráľov“ počas stretnutí nepýtali na ich volebné preferencie. Magazín však zdôrazňuje, že informácia sa dostala do médií tesne po oznámení, že vojvodkyňa Kate sa nevráti k svojim povinnostiam minimálne do jesene a je možné, že tento čas sa predĺži, kým sa uzdraví.

POZRITE TIEŽ AJ: Údajná milenka princa Williama sa spriatelila s kráľovnou Camillou? „Mnohým sa to nepáči“

A čo britský favorit Trooping the Color?

Ako viete, v britskej kráľovskej rodine nie je všetko v poriadku – kráľ aj jeho nevesta vážne ochoreli. Podľa medializovaných informácií vojvodkyňa Kate pokračuje v chemoterapii. Hoci sa Karol, ktorý sedel na tróne, pomaly vracal k svojim povinnostiam, teraz si bude môcť oddýchnuť od nabitého programu.

Nie je však známe, čo sa stane s obľúbeným britským štátnym sviatkom „Trooping the Color“. Narodeniny panovníka sa oslavujú v júni – bez ohľadu na to, v ktorom mesiaci sa skutočne narodil.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vojvodkyňa Kate Middleton VIDENÁ na ulici prvýkrát po dlhom čase. Okoloidúci hovoria, čo robila a ako vyzerala

Tu bývajú Harry a Meghan. Kúpeľní ako izieb. Niet divu, že sa nechcú vrátiť do Veľkej Británie

The post Dôležité oznámenie z Buckinghamského paláca. Kráľ Karol a princ William zrušili všetky stretnutia appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj