Skip to content
Menu
Menu

Domáci penový koláč z troch ingrediencií. Marshmallow kúpené v obchode sa môžu skryť

Prečítať článok

8.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Nadýchaný čokoládový marshmallow je perfektný nápad na jednoduchý a chutný dezert bez pečenia. Jeho príprava je triviálna a počet ingrediencií je veľmi krátky. Len s tromi ľahko dostupnými a lacnými produktmi vykúzlite pochúťku a’la marshmallow.

Urobte si domáci koláč a’la marshmallow.
Foto: shutterstock/New Africa

V našej krajine nie je núdza o milovníkov marshmallow. Nemusíte chodiť do obchodu, aby ste si vychutnali ľahký a zamatovo nadýchaný dezert. Oveľa lepším nápadom je pripraviť si sladkú pochúťku v pohodlí vlastnej kuchyne. Jeho príprava je triviálna a s nasledujúcim receptom nemáte šancu ho pokaziť.

Domáce marshmallow z troch ingrediencií. Je úžasne ľahké a zabalené v čokoláde

Domáci dezert a’la marshmallow si môžete ľahko pripraviť len z niekoľkých surovín. Celý proces zahŕňa prípravu ľahkej peny zo studeného kondenzovaného mlieka a želé. Odporúčame použiť bezfarebné – vďaka nemu bude mať pochúťka mliečne bielu farbu. Ak však chcete svoj dezert spestriť, pokojne použite ovocné želé. Farebné marshmallows určite vyzerá a chutí rovnako skvele. Keď už máte zmes marshmallow tuhú, oblejte ju rozpustenou čokoládou a vaše chuťové poháriky budú v raji.

Ingrediencie:

250 ml kondenzovaného mlieka,

90 g čokolády (môže byť mliečna alebo horká),

70 g číreho želé (1 balenie).

Ľahkú penu pripravenú zo studeného kondenzovaného mlieka a želé polejte čokoládou.
Foto: shutterstock/Y. A. Photo

Nadýchaný marshmallow dezert z chladničky. Spôsob prípravy

Najprv sa uistite, že mlieko je dôkladne vychladené. Želé nalejte do pohára s horúcou vodou a miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Rozpustené želé odložíme bokom, aby stuhlo. V ďalšom kroku nalejte kondenzované mlieko do misky a vyšľahajte ho. Keď má tekutina konzistenciu ľahkej peny, pridajte koncentrované želé.

Všetko poriadne premiešajte a potom ľahkú a nadýchanú zmes prelejte do formy vystlanej potravinárskou fóliou. Plech s penou vložte do chladničky, aby stuhla. V ideálnom prípade ju nechajte vychladnúť cez noc. Na druhý deň ju vyberieme z chladničky a polejeme čokoládou rozpustenou vo vodnom kúpeli. Keď čokoláda na pene stuhne, nakrájajte ju na menšie kúsky a začnite jesť. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Odpočítavam dni do víkendu, aby som mohla urobiť tento koláč. Viem, že jeden podnos nestačí

Studený tvarohový koláč so želé. Neuveriteľne jednoduchý tvarohový koláč, ktorý bude chutiť šialene

The post Domáci penový koláč z troch ingrediencií. Marshmallow kúpené v obchode sa môžu skryť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj