Skip to content
Menu
Menu

Funguje to ako botox za 100 eur. Namiesto pitia si to naneste na tvár. Rozbije vrásky ako valček

Prečítať článok

22.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Ako vyhladiť vrásky? Ak sa na vašej tvári objavia prvé známky starnutia, mali by ste konať rýchlo. V drogériách nájdete obrovský výber kozmetických prípravkov, ale namiesto toho, aby ste po nich siahli, vyskúšajte domáci prostriedok, ktorý vašu pleť vyživí a vyhladí skôr, ako kyselina hyalurónová.

Pomáha ľanové semienko na vrásky?
Foto: shutterstock/Ground Picture

V obchodoch nájdete množstvo kozmetických prípravkov na tvár, ale namiesto míňania peňazí sa oplatí vyskúšať osvedčené domáce prostriedky. Sú nielen účinné, ale aj prírodné a príprava masky vám nezaberie veľa času. Ako si vyhladiť vrásky domácim spôsobom? Potrebujete len jeden výrobok, ktorý stojí menej ako 5 eur.

Čo je dobré na vrásky? Vyrobte si domácu masku. Vyhladí a vyživí pleť

Čo je dobré na vrásky? Vyrobte si domácu masku.
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Ľanové semienko je známe svojimi pozoruhodnými vlastnosťami. Je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a vitamíny C a E. Najčastejšie ho konzumujeme v tekutej forme, ale málokto vie, že ľanové semienko sa dá použiť aj ako vyhladzujúca pleťová maska. Hydratuje pleť, vyhladí vrásky, zmierni začervenanie a zmierni známky únavy. Príprava domácej masky je triviálna a trvá len niekoľko minút.

Štyri polievkové lyžice semienok zalejte 100 ml teplej vody. Odstavte na niekoľko hodín do chladna, potom by mal výluh pripomínať konzistenciu želé. Jednoducho ho naneste na tvár a nechajte pôsobiť približne 20 minút, potom opláchnite. Aby ste dosiahli výsledky, je dobré používať masku dvakrát týždenne, ale pred prvou aplikáciou si urobte alergický test, aby ste vylúčili alergiu.

Ako používať ľanové semienko na vlasy? Urýchlenie rastu vlasov a výživa prameňov

Ako používať ľanové semienko na vlasy? Urýchlenie rastu vlasov a výživa prameňov.
Foto: shutterstock/Shariel

Ľanová maska je tiež skvelá na starostlivosť o vlasy. Nielenže vyrovná hladinu pH pokožky hlavy, ale tiež urýchli rast nových prameňov a zabráni vypadávaniu vlasov. Ako si ju vyrobíte? Jednoducho nalejte dve šálky vody do hrnca, priveďte do varu a potom pridajte dve polievkové lyžice semien. Zmes varte, kým nezhustne. Keď nadobudne gélovú konzistenciu, vypnite oheň a nechajte ju 25 minút odstáť, aby semienka napučali a absorbovali vodu, potom pretrite cez sito. Hotovo! Masku z ľanových semienok si votrite do vlasov a pokožky a nechajte ho pôsobiť cez noc. Najlepšie je aplikovať ju dva až trikrát týždenne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nestojí takmer nič a funguje ako SPA v luxusnom hoteli. Tento recept je užitočný pre každú ženu

Nefarbite si tak vlasy! Tieto farby vám pridajú roky

The post Funguje to ako botox za 100 eur. Namiesto pitia si to naneste na tvár. Rozbije vrásky ako valček appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj