Skip to content
Menu
Menu

Hodvábne hladké vlasy ako po návšteve salónu? Odborníčka odhaľuje recept na fenomenálny kondicionér

Prečítať článok

13.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Parilov).

Keratín na vlasy patrí medzi drahšie procedúry vo vlasových salónoch. Ak však chcete dosiahnuť podmanivý efekt a zlepšiť stav svojich prameňov, nemusíte preplácať. Pripravte si domáci kondicionér z jednoduchého receptu. Odporučila ho odborníčka.

Skúste si vyrobiť vlastný kondicionér, ktorý zlepší kvalitu vašich prameňov.
Foto: shutterstock/Parilov

Nič nezdobí ženu viac ako krásne vlasy. Nejde len o módne účesy a farbenie, ale predovšetkým o stav našich prameňov. Časté návštevy kaderníckeho salónu a pravidelná aplikácia farieb a iných produktov môžu pramene vlasov veľmi zaťažovať, čo vedie k ich vysušovaniu, lámaniu a štiepeniu končekov. Je ťažké vyzerať dobre s takýmito poškodenými vlasmi, preto je starostlivosť o vlasy nevyhnutná. Nemusíte však chodiť do kaderníctva a platiť za drahé procedúry. Skúste si vyrobiť vlastný kondicionér, ktorý zlepší kvalitu vašich prameňov.

Ako vyživiť vlasy domácim keratínom?

Ako vyživiť vlasy domácim keratínom?
Foto: shutterstock/B-D-S Piotr Marcinski

Hoci kadernícke salóny ponúkajú množstvo rôznych prípravkov na zlepšenie stavu vlasov, každý z nich v určitom momente stráca svoju účinnosť a zanecháva vám opäť rozštiepené končeky a suché vlasy. Z tohto dôvodu je prvým krokom k obnove našich prameňov príprava špeciálneho kondicionéru. Recept na takýto výrobok poskytla influencerka, ktorá vedie populárne konto na Instagrame. Ukázala, ako vyzerali vlasy pred ošetrením a tesne po ňom. Musíme uznať, že účinok je ohromujúci. Na prípravu kondicionéru budete potrebovať:

vodu,

ľanové semienko,

semienka senovky gréckej,

ryžovú múku,

olej.

Aký je najlepší domáci kondicionér na vlasy? Recept na účinný prípravok

Príprava kondicionéru nie je náročná. Na začiatok nalejte do hrnca jednu šálku vody a potom pridajte dve polievkové lyžice ľanových semienok. Celú zmes varíme asi jednu minútu, a keď sa ingrediencie spoja, pridáme jednu polievkovú lyžicu namočených semienok senovky gréckej a dve polievkové lyžice ryžovej múky. Všetko spolu zmiešajte a varte na miernom ohni približne päť minút. Keď zmes začne pripomínať gélovú, hustú hmotu, prelejeme ju cez sitko, aby sme oddelili semienka. Nakoniec do prípravku pridáme jednu čajovú lyžičku olivového oleja, premiešame a je hotový. Kondicionér naneste na celé vlasy, ku korienkom aj na končeky. Prípravok necháme na hlave pôsobiť asi 30 minút, potom opláchneme vodou a vlasy umyjeme šampónom. Účinok si všimnete hneď. Vaše pramene budú mimoriadne lesklé a jemné na dotyk. Kúru môžete opakovať raz mesačne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nie je šampón ako šampón. Ak chcete mať zdravé vlasy, vyhnite sa týmto zložkám

Semienka zmiešajte s vodou a aplikujte raz týždenne. Redukujú vrásky a zabraňujú tvorbe nových

The post Hodvábne hladké vlasy ako po návšteve salónu? Odborníčka odhaľuje recept na fenomenálny kondicionér appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj