Skip to content
Menu
Menu

Jablkový koláč, ktorý nie je jablkový koláč. Urobíte ho za chvíľu a bez pečenia

Prečítať článok

15.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Vlada Tikhonova).

Jar je skvelý čas na experimentovanie v kuchyni. Z dobrých zdrojov vieme, že chutná kombinácia tvarohu, jabĺk a sušienok bude hitom tejto sezóny. Nezabudnite si pozrieť inovatívny recept na tvarohový koláč, ktorý nájdete nižšie.

Dezert ako stvorený na jar. Spája jemnú textúru tvarohu a krehkých sušienok so sladkosťou jabĺk.
Foto: shutterstock/Vlada Tikhonova

Koláč s jablkami je ideálny na jarné občerstvenie ku káve alebo čaju. Môžete si ho vychutnať počas prestávky v práci alebo ako domáce popoludňajšie občerstvenie. Je to tiež ideálna pochúťka pre viac či menej ohlásených hostí. Je jednoduchý na prípravu a mimoriadne chutný.

Dezert ako stvorený na jar. Spája jemnú textúru tvarohu a krehkých sušienok so sladkosťou jabĺk

Nepečené koláče sú také obľúbené z istého dôvodu. Umožňujú totiž šetriť elektrickú energiu a sú ideálne na jarný dezert doma, na záhradnej terase alebo u priateľov na pozemku. Odporúčame pripraviť lahodný a jemný jablkový cheesecake na nadchádzajúce májové sviatky.

Krehké sušienky sú výborov ingredienciou pre korpus nepečeného koláča.
Foto: shutterstock/HandmadePictures

Ingrediencie na jablkovú zmes:

1,3 kg jabĺk,

2 ovocné želé (napr. citrónové alebo jablkové),

trochu vody.

Ingrediencie na tvarohové zmes:

500 g tvarohu z vedra,

100 g masla,

80 g cukru,

120 ml mlieka,

1 vajce + 1 žĺtok,

1 balenie vanilkového pudingu,

1 PL zemiakového škrobu.

Ostatné ingrediencie:

25-30 sušienok,

60 g práškového cukru,

2 PL čerstvej citrónovej šťavy,

1 PL horúcej vody.

Tvarohový koláč s jablkami bez pečenia. Spôsob prípravy

Keď nemáte po ruke tvaroh z vedierka, stačí zomlieť klasicky tvaroh.
Foto: shutterstock/edchechine

Najprv umyte a ošúpte jablká. Nakrájajte ich na drobné kocky a vložte do hrnca s pokrievkou. Ovocie varte na miernom ohni, kým nezmäkne. Ak pustia málo šťavy, môžete ich zaliať trochou vody. Potom pridajte obe želé a premiešajte. Ovocnú zmes odložte bokom, aby vychladla.

Medzitým vyložte plech papierom na pečenie. Na dno dajte 1/3 všetkých sušienok v rovnomernom rade a potom ich prelejte vychladnutými jablkami. Zmes zarovnajte a formu uložte do chladničky. V samostatnej nádobe zmiešajte mlieko, zemiakový škrob a puding. Do formy vložte tvaroh, maslo a cukor. Rozklepnite vajce a jeden žĺtok navyše, potom pridajte aj pudingovú zmes. Ingrediencie spolu premiešajte, aby ste zabránili vzniku hrudiek.

Vzniknutú zmes niekoľko minút povarte a nechajte vychladnúť. Vychladnutý spodok koláča vyberte z chladničky. Na jablká rozložte ďalšiu vrstvu sušienok a na ňu zasa tvarohovú zmes. Nakoniec tvarohový koláč prikryte poslednou vrstvou krehkých sušienok. Citrónovú šťavu a práškový cukor rozmiešajte v pohári vriacej vody a vytvorte polevu. Nalejte ju na vrch dezertu a takmer hotový koláč uložte do chladničky. Po troch hodinách je pripravený na krájanie a podávanie. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čokoládový koláč bez múky. So štyrmi ingredienciami vytvoríte úžasne dobrý dezert

Na prípravu tohto gréckeho občerstvenia stačí malá panvica. Pridajte na toast alebo do ľahkého šalátu

The post Jablkový koláč, ktorý nie je jablkový koláč. Urobíte ho za chvíľu a bez pečenia appeared first on Vášeň v tebe.