Skip to content
Menu
Menu

Je kosenie mokrej trávy v poriadku? Mnoho ľudí si stále neuvedomuje dôsledky

Prečítať článok

11.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Patryk Kosmider).

Kosenie trávnika vám pomôže zabezpečiť, aby bol trávnik čistý, zdravý a hustý. Pri záhradníckych prácach však nie je ťažké urobiť chybu, ktorá môže všetko zničiť. Môžete kosiť trávu, keď je mokrá? Tu je niekoľko tipov.

Kosenie trávnika vám pomôže zabezpečiť, aby bol trávnik čistý, zdravý a hustý. Pri záhradníckych prácach však nie je ťažké urobiť chybu
Foto: shutterstock/Patryk Kosmider

Môžete to milovať alebo nenávidieť, ale kosenie je na jar a v lete jednou zo základných prác v záhrade. Je tiež kľúčom k udržaniu krásneho vzhľadu a stavu vášho trávnika. Jej vykonávanie stimuluje rast trávnika, čoho výsledkom je hustejšia tráva s lepšími koreňmi, ktoré vytláčajú burinu.

Môžete kosiť trávu, keď je mokrá? Zelený koberec v záhrade môže mať znetvorujúci vzhľad

Kosenie mokrej trávy môže spôsobiť mnoho problémov. Jedným z nich je nevzhľadný a nerovnomerne pokosený trávnik. Dôvodom je, že nože kosačky sa posúvajú aj po trávniku, ktorý sa prehýba pod váhou vody. K tomuto zoznamu pridajte aj väčšie riziko ochorení. Navyše si pravdepodobne hneď všimnete obrovské koľaje, ktoré zanechávajú kolesá kosačky. Potom je tu nepríjemný problém mokrej trávy, ktorá sa lepí na spodnú časť stroja. Preto je lepšie vzdať sa kosenia trávnika skoro ráno, keď je pokrytý rosou, alebo bezprostredne po daždi. Na kosenie trávy bude určite lepšie vyberať si suché a zamračené dni.

Môže byť lákavé ísť až na doraz a pokosiť trávnik čo najkratšie, aby ste dosiahli hustý a kompaktný povrch.
Foto: shutterstock/Patryk Kosmider

Kosenie trávnika. Ako lepšie kosiť trávu? Ponechajte určitú dĺžku

Môže byť lákavé ísť až na doraz a pokosiť trávnik čo najkratšie, aby ste dosiahli hustý a kompaktný povrch. Je to častá chyba, ktorej sa dopúšťame pri práci v záhrade. V tomto prípade sa držte železného pravidla, ktoré znie: skráťte trávu o tretinu jej súčasnej výšky. Dôvod? Steblo trávy si vyrába potravu prostredníctvom fotosyntézy slnečným žiarením. Čím kratšie kosíte, tým menej živín dokáže trávnik sám vyprodukovať. V dôsledku toho trávnik prestane rásť a v krátkom čase začne vyzerať nerovnomerne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kedy je posledný čas na kosenie trávy pred zimou? Nezabudnite na jednu vec. Na jar vás poteší svojou krásnou farbou

Chyby pri kosení trávnika, ktoré spôsobujú, že vyzerá nevzhľadne

The post Je kosenie mokrej trávy v poriadku? Mnoho ľudí si stále neuvedomuje dôsledky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj