Skip to content
Menu
Menu

Je účinný aj pri redukcii odolného tuku. V čom spočíva lipolaser?

Prečítať článok

26.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Väčšina z nás začína cestu k štíhlej postave diétou a zaradením fyzickej aktivity do svojho denného programu. To je, samozrejme, najjednoduchšia, ale aj najúčinnejšia metóda v boji proti nadváhe. Stojí však za to využiť procedúry, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu a ktoré nám pomôžu dosiahnuť viditeľné výsledky v oveľa kratšom čase. Jedným z takýchto ošetrení je lipolaser.

Aké sú účinky lipolaseru?
Foto: shutterstock/New Africa

Je lipolaser bezpečný?

Hoci opis fungovania laseru vo vás môže vyvolať obavy z jeho použitia, musíte vedieť, že je úplne bezpečný a bezbolestný. Lipolaser pôsobí len na tukové bunky a absolútne nepoškodzuje iné tkanivá, cievy a ešte menej vnútorné orgány. Počas samotného ošetrenia môžete cítiť mierne teplo spôsobené laserom. To však v žiadnom prípade nie je bolestivé ani nepríjemné.

Kto môže využiť ošetrenie lipolaserom?

Lipolaser sa odporúča najmä ľuďom, ktorí majú problémy s nahromadeným tukovým tkanivom, napríklad v oblasti brucha, bokov alebo stehien. Ošetrenie je účinné aj v prípade tukového tkaniva, ktoré je odolné voči redukcii a ktoré sa nepodarilo odstrániť diétou a cvičením.

Laser bude dobre fungovať aj u ľudí, ktorí bojujú s nadváhou a obezitou, ako aj s úpornou celulitídou.

Na ktoré časti tela možno použiť lipolaser?

Hoci lipolaser možno použiť takmer na ktorúkoľvek časť tela, najčastejšie sa používa na oblasti, ako sú napr:

brucho

boky

stehná

zadok

ramená

chrbát

Keďže zákrok je bezbolestný, možno ho použiť aj na odstránenie tuku, ktorý sa nahromadil v citlivých oblastiach, ako je brada alebo krk.

Kontraindikácie zákroku

Hoci je lipolaser jedným z najmodernejších zákrokov svojho druhu na svete, existujú kontraindikácie tohto zákroku. Hoci je úplne bezbolestný a neinvazívny, prístroj zasahuje pomerne hlboko do kožných tkanív, čo môže byť pre niektorých ľudí nebezpečné.

Kontraindikácie zákroku sú:

tehotenstvo a dojčenie

kardiostimulátory

kovové alebo silikónové implantáty v ošetrovanej oblasti

epilepsia

nádorové ochorenia

autoimunitné ochorenia

trombóza

atopická dermatitída

žalúdočné vredy

cukrovka

Liečba a príprava k lipolaseru

Jednou z mnohých výhod lipolaseru je, že sa naň nemusíme nijako pripravovať, ako je to v prípade niektorých zákrokov estetickej medicíny.

Samozrejme, pred zákrokom vykonáme podrobný pohovor, aby sme zistili, či neexistujú nejaké kontraindikácie zákroku.

Uskutočnia sa aj telesné merania, ktoré pomôžu prispôsobiť jednotlivé parametre ošetrenia a určiť, ktorá séria ošetrení prinesie najuspokojivejšie výsledky.

Ako vyzerá samotné ošetrenie a ako dlho trvá?

Ošetrenie prebieha v polohe na chrbte na špeciálne pripravenom lôžku. Pacient si ľahne a lekár priloží štyri hlavice prístroja na požadované časti tela. Počas ošetrenia môžeme cítiť jemné teplo, ktoré vyžaruje laser. Samotné ošetrenie trvá 30 až 45 minút.

Po ošetrení lipolaserom sa odporúča vykonávať miernu fyzickú aktivitu.
Foto: shutterstock/Gorodenkoff

Pokyny po liečbe

Po ošetrení lipolaserom sa odporúča vykonávať miernu fyzickú aktivitu. Odporúča sa, aby sa akékoľvek cvičenie v trvaní 30 až 40 minút vykonalo najneskôr 4 hodiny po ošetrení. Zintenzívnia sa tak chemické procesy, ktoré prebiehajú v bunkách po aplikácii lipolaseru.

Dôležitá je aj správna hydratácia. Po zákroku by sme mali denne vypiť aspoň dva litre vody, aby sa bunky mohli správne zregenerovať.

Nezabudnite, že redukcia tuku lipolaserom prináša uspokojivé a dlhotrvajúce výsledky, ak sa kombinuje s vhodnou životosprávou. Tukové bunky rozbité svetelným lúčom sa z tela odstránia, ale môžu sa vrátiť, ak nezmeníme svoje stravovacie návyky a nezavedieme pravidelnú fyzickú aktivitu.

Aké sú účinky lipolaseru?

Medzi najdôležitejšie výhody ošetrenia lipolaserom patrí, samozrejme, boj proti tuku a redukcia celulitídy. Dosahuje tiež vynikajúce výsledky z hľadiska formovania postavy v najproblematickejších častiach tela, ako sú zadok alebo brucho, ktoré sa často ťažko formujú tradičnými cvikmi.

Zbaviť sa prebytočného tuku z oblastí pása si vyžaduje veľa úsilia.
Foto: shutterstock/drugoenebo

Lipolaser tiež zrýchľuje metabolizmus, takže tuk sa rýchlejšie odbúrava. Toto spomalenie metabolizmu je jednou z príčin priberania, pretože metabolizmus sa spomaľuje a účinky samotnej diéty a cvičenia sú často príliš pomalé, čo následne spôsobuje, že strácame motiváciu vyvíjať ďalšie úsilie na dosiahnutie štíhlejšej postavy.

Ako často sa lipolaser opakuje a koľko stojí?

Účinok ošetrenia lipolaserom sa prejaví už po prvej návšteve kozmetického salónu. Samozrejme, výsledok nebude veľkolepý hneď, pretože pri tomto a ďalších podobných ošetreniach je dôležitá pravidelnosť.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov bude potrebná séria ošetrení. Počet ošetrení bude navrhnutý počas konzultácie pred prvým ošetrením. Ide o individuálnu záležitosť, ktorá okrem iného závisí od toho, akého množstva tuku sa chceme zbaviť. Vo väčšine prípadov sa odporúča 6 až 10 ošetrení.

Cena jedného ošetrenia sa pohybuje od 30 do 100 eur.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Horúce počasie sa blíži. Zistite domáce prostriedky na opuchnuté nohy

Vytlačte si ju a napite sa jej do sýtosti. Príjemné osvieženie nielen v horúcom počasí

The post Je účinný aj pri redukcii odolného tuku. V čom spočíva lipolaser? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj