Skip to content
Menu
Menu

Jednoducho si ju vytlačím z citróna, zmiešam a nanesiem na tvár. Moja pleť sa rozjasní ako mávnutím čarovného prútika

Prečítať článok

24.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Citrónová šťava je nielen chutnou prísadou do mnohých jedál alebo omáčok, ale aj spoľahlivým prostriedkom na udržanie poriadku. Okrem toho ju využijete aj pri starostlivosti o zrelú a problematickú pleť. Ako?

Prečo by ste mali zaradiť citrónovú šťavu do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť?
Foto: shutterstock/New Africa

Domáce prostriedky na starostlivosť o pleť si získavajú čoraz viac priaznivcov. Všetko preto, že sú nielen lacné, ale aj mimoriadne účinné. Navyše, všetky potrebné ingrediencie už zvyčajne máte doma. Prečo by ste mali zaradiť citrónovú šťavu do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť?

Pomáha citrónová šťava pri škvrnách? Nielen to

Citrónová šťava sa v kuchyni najčastejšie používa na prípravu lahodného, hrejivého čaju alebo na dochutenie jedál či omáčok. Mnohí ľudia ju oceňujú aj pre jej rozjasňujúce a čistiace vlastnosti. V dôsledku toho ju používame aj na ekologické čistenie. Ukazuje sa, že je rovnako vhodná aj na starostlivosť o pleť. Vďaka tomu, že je bohatým zdrojom antioxidantov, flavonoidov a vitamínu C, si ju obľúbia predovšetkým majiteľky zrelej pleti, ktorá je menej pevná a náchylná na zmenu farby. To však nie je všetko.

Čo robí citrón pre vašu tvár? Pomôže aj pri akné

Citrón má tiež senzačné antibakteriálne, čistiace a regeneračné vlastnosti.
Foto: shutterstock/Boyloso

Citrón má tiež senzačné antibakteriálne, čistiace a regeneračné vlastnosti, takže sa výborne hodí na riešenie iných nedokonalostí, ako je napríklad akné. Je vhodný aj na mastnú pleť. Len nezabudnite, že ide o prírodnú metódu, takže ak sa ju rozhodnete používať, musíte byť trpezliví, pretože na prvé výsledky si možno budete musieť počkať. Napriek tomu sa to určite oplatí.

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári pomocou domácich prostriedkov? Urobte si masku

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete citrón použiť v starostlivosti o pleť, ale skôr, ako niektorý z nich vyskúšate, urobte si alergický test. Rozhodne citrón neaplikujte priamo na tvár, pretože ju môže podráždiť a po aplikácii chráňte pokožku pred slnkom. Ak vás čokoľvek zneistí, poraďte sa so svojím lekárom. Ako si vyrobiť domácu masku s rozjasňujúcimi účinkami?

Vyrobte si domácu masku s rozjasňujúcimi účinkami.
Foto: shutterstock/kazmulka

Pripravte si:

1 malú uhorku

šťavu z polovice citróna

pol šálky prírodného jogurtu

trošku olivového oleja

Nastrúhajte uhorku, pridajte ostatné prísady a všetko dôkladne premiešajte. Mala by sa vytvoriť pevná kaša, ktorú naneste na predtým očistenú tvár. Nechajte pôsobiť približne 10-15 minút, potom zmyte vlažnou vodou a natrite obľúbeným krémom. Používajte raz týždenne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Domáca maska bude fungovať ako kyselina hyalurónová. Pravidelne ju nanášajte na tvár a účinok vám vyrazí dych

Mrkvová maska je jesenná záchrana pleti. Účinky uvidíte už po 5 minútach

The post Jednoducho si ju vytlačím z citróna, zmiešam a nanesiem na tvár. Moja pleť sa rozjasní ako mávnutím čarovného prútika appeared first on Vášeň v tebe.