Skip to content
Menu
Menu

Každý z nás má na tvári „trojuholník smrti“. Nikdy tam nevytláčajte vyrážky. „Najhorší prípad“

Prečítať článok

28.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/BlurryMe).

Dermatológovia varujú pred vytláčaním vyrážok. Následky môžu byť katastrofálne, najmä v prípade „trojuholníka smrti“. Čo je to za oblasť tváre?

Dermatológovia varujú pred vytláčaním vyrážok.
Foto: shutterstock/BlurryMe

Aj keď už nie ste tínedžer, stále môžete pociťovať zmeny na koži, ako sú pupienky. Hneď ako ich zbadáme, môže byť mimoriadne lákavé ich stlačiť v nádeji, že sa rýchlo odstránia. Je však lepšie sa tohto zvyku zbaviť, aby ste sa vyhli zdravotným následkom.

„Trojuholník smrti“ na tvári. Toto je miesto, kde by ste nikdy nemali vytláčať vyrážky

Časť tváre, ktorá prechádza od špičky nosa medzi obočím a končí v kútikoch úst okolo hornej pery, je známa aj ako „trojuholník smrti“. Toto je jedna oblasť tváre, kde by ste si nikdy nemali stláčať pupienky alebo iné kožné lézie. Dôvodom okrem iného spočíva aj v tom, že sa nachádza v blízkosti krvných ciev, ktoré majú priame spojenie s oblasťami lebky, kde sa môžu infekcie rýchlo šíriť a stať sa závažnými.

Kde by ste nemali vytláčať pupienky? Dermatológ varuje pred následkami

Joshua Zeichner, MD a profesor dermatológie z New Yorku, povedal Health, že je veľmi dôležité starať sa o oblasť okolo tváre známu ako „trojuholník smrti“. Vyberanie alebo škrabanie pupienkov v tejto oblasti nie je rozumné, pretože to môže umožniť baktériám vstúpiť a spôsobiť infekciu. Ide o hrozbu vyplývajúcu z úzkeho prepojenia tejto oblasti s mozgom.

„Akákoľvek infekcia v tejto oblasti prináša o niečo vyššie riziko. Keď sa infekcia rozvinie v dôsledku prasknutia pupienka, najhorší scenár je, že sa šíri z kože cez sínus. Kavernózny sínus je názov veľkej žily ktorý odvádza krv do mozgu a vytvára spojenie medzi vonkajším a vnútorným svetom“

– vysvetľuje lekár.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je účinný aj pri redukcii odolného tuku. V čom spočíva lipolaser?

Nazbierajte si ich na prechádzke, botox nebudete potrebovať. Využite dary prírody

The post Každý z nás má na tvári „trojuholník smrti“. Nikdy tam nevytláčajte vyrážky. „Najhorší prípad“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj