Skip to content
Menu
Menu

Keď ju bolí hlava, pije vlastné mlieko. „Bolo mi z neho zle.“ Odborník odpovedal

Prečítať článok

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/evso).

Niektorí ľudia sa pri bolestiach hlavy obracajú na domáce a niebežné riešenia. Patrí k nim aj Kourtney Kardashian, ktorá si nepríjemné pocity zmierňuje pitím vlastného mlieka. Čo si o trende pitia vlastného materského mlieka myslia lekári. Ich odpoveď vás možno prekvapí.

Niektorí ľudia sa pri bolestiach hlavy obracajú na domáce a nie bežné riešenia. Patrí k nim aj Kourtney Kardashian
Foto: shutterstock.com/evso

Klan Kardashian-Jenner sa nikdy nevyhýbal testovaniu najnovších trendov, či už ide o módu alebo zdravie. Či už ide o rôzne diéty alebo domáce prostriedky na nepríjemné ochorenia. Kourtney Kardashian, ktorá nedávno privítala na svete svoje prvé dieťa s manželom Travisom Barkerom, sa na Instagrame podelila o to, ako sa vyrovnáva s bolesťami hlavy.

Kourtney Kardashian pije vlastné mlieko proti bolestiam hlavy. Prekvapivé priznanie na Instagrame

Začiatkom apríla 2024 zdieľala zakladateľka Poosh na svojom účte na Instagrame selfie. Celebrita sa cítila horšie a trápila ju najmä bolesť hlavy. Kourtney Kardashian podľa plejády selfie urobila s úsmevom a zdvihnutým palcom a filtrom na tvári, pričom prezradila, že našla „domáci liek“.

Práve som vypila pohár materského mlieka, pretože mi bolo zle.

Domáce prostriedky na liečbu chorôb nie sú ničím novým. Je však materské mlieko, ktoré sama produkuje, naozaj univerzálnym liekom na všetky choroby?

Môže dospelý človek piť materské mlieko? Odborník sa vyjadruje

Je známe, že materské mlieko obsahuje dôležité živiny a protilátky, ktoré pomáhajú deťom budovať imunitný systém a chránia ich pred ochorením. Myšlienka, že môže pomôcť aj dospelým, nie je nová. Názory odborníkov na pitie materského mlieka ako na zdravotný trend sa rozchádzajú vzhľadom na to, že na túto tému existuje len málo výskumov.

Doktor Arik Alper, detský gastroenterológ z Yale Medicine v Connecticute, sa v rozhovore pre BuzzFeed vyjadril k týmto správam a k tomu, či by Kardashianovci mohli mať z tejto praxe nejaký úžitok. – Materské mlieko nepomôže dospelým v boji proti infekciám a nezlepší imunitný systém. V materskom mlieku sú protilátky, ktoré môžu pomôcť v boji proti vírusom, ale dospelý človek by mal mať v tele dostatok imunoglobulínov a nepotrebuje ďalšie imunoglobulíny v ústnych tekutinách, vysvetlil odborník.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Serena Williams lieči spáleniny od slnka mliekom z vlastných pŕs. Video sa rýchlo stalo hitom internetu (VIDEO)

Máte problémy so spánkom? Možno máte v spálni tieto kvety

The post Keď ju bolí hlava, pije vlastné mlieko. „Bolo mi z neho zle.“ Odborník odpovedal appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj