Skip to content
Menu
Menu

Keď som ich uvidela, prekvapene som si pretrela oči. Také placky som v živote nevidela

Prečítať článok

14.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/dorukhan pekcan).

Placky sú veľmi zaujímavou témou, ktorej sme sa venovali už viackrát. Môžu sa pripravovať z mnohých rôznych ingrediencií, a predsa ich väčšinou pripravujeme rovnakým spôsobom. V našich kuchyniach kraľujú zemiakové placky, ale keď spoznáte tieto, hneď sa to zmení. Sú príjemnou zmenou oproti klasike, ktorú najčastejšie robíme.

Kukuričné placky majú zaujímavú chuť a originálnu arómu.
Foto: pexels/dorukhan pekcan

Som veľkým fanúšikom placiek a mohla by som ich jesť každý deň. Zvyčajne ich robím so zemiakov alebo cukety, ale okrem týchto klasických receptov existujú aj iné, ktoré stoja za preskúmanie. Jedným z nich je recept na kukuričné placky, ktorý ma úplne prekvapil. Kukurica je podľa mňa skvelým doplnkom rôznych jedál, ale nikdy som o nej neuvažovala ako o hlavnej zložke jedál. Vďaka tomuto receptu som si uvedomila, že sa k tomu dokonale hodí, a toto jedlo je vynikajúce.

Kukurica je skvelá, keď sa pridáva do polievok alebo pizze. Dobre sa hodí aj ako hlavná zložka placiek. Placky, ktoré sa z nej pripravujú, vyzerajú originálne, a to každého povzbudí, aby ich jedol. Okrem toho majú zaujímavú chuť a originálnu arómu. Tieto placky sa môžu podávať s rôznymi prísadami. Mne sa osvedčila domáca cesnaková omáčka.

Kukurica dobre sa hodí ako hlavná zložka placiek.
Foto: pexels/Shraddha Kulkarni

Recept na kukuričné placky

Ingrediencie:

2 konzervy kukurice,

200 g žltého syra nakrájaného na kocky,

zväzok pažítky,

3 vajcia,

6 polievkových lyžíc múky,

soľ a korenie podľa chuti,

lyžička mletej papriky,

štipka štipľavej papriky,

olej na smaženie.

Spôsob prípravy:

Kukuricu zbavte prebytočnej vody a vložte ju do väčšej misy. Nastrúhajte syr na hrubom strúhadle a pridajte ho ku kukurici.

Pažítku nakrájajte nadrobno a pridajte k ingredienciám v miske.

Do tejto zmesi pridáme múku, rozšľaháme vajcia a všetko ochutíme soľou, korením a oboma paprikami. Všetko dôkladne premiešajte, kým sa úplne nespojí.

Na panvici rozohrejeme olej a keď je dostatočne horúci, zo zmesi vytvarujeme úhľadné placky. Smažte z oboch strán dozlatista.

Po usmažení preložte palacinky na tanier vystlaný papierovou utierkou. Podávajte s obľúbenými prílohami.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chutí výborne za tepla aj za studena. Môžete ju podávať kedykoľvek počas dňa

Zdravý a chutný doplnok k večeri. Má len 18 kcal a pripravíte ju za 4 minúty

The post Keď som ich uvidela, prekvapene som si pretrela oči. Také placky som v živote nevidela appeared first on Vášeň v tebe.