Skip to content
Menu
Menu

Kedy sa obávať vypadávania vlasov? Dermatologička bije na poplach

Prečítať článok

29.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@dermguru).

Dermatologička sa rozhodla rozptýliť pochybnosti v súvislosti s problémom, ktorému čelia tisíce ľudí. Hovoríme o nadmernom vypadávaní vlasov. Zistite, či sa máte čoho obávať.

Kedy je vypadávanie vlasov dôvodom na obavy?
Foto: tiktok.com/@dermguru

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Čoraz viac ľudí venuje pozornosť správnej starostlivosti o svoje vlasy a stará sa o ich stav a vzhľad. Niekedy si však so zmenou ročných období môžeme všimnúť nadmerné vypadávanie vlasov, ktoré zostávajú na kefe, keď si vlasy češeme, alebo na vankúši, na ktorom spíme. Je to dôvod na obavy? K tejto otázke sa vyjadrila dermatologička.

Koľko vlasov denne vypadne? Dermatologička rozptyľuje pochybnosti

Dermatologička žijúca v Mississippi sa vo svojom nedávno zdieľanom videu na účte TikTok podelila o zaujímavé informácie. Doktorka Lindsey Zubritskyová, na sociálnych sieťach známa ako @dermguru, rada zdieľa so svojimi pozorovateľmi videá, v ktorých demonštruje rôzne tipy týkajúce sa zdravia pokožky a vlasov. V jednom z nich sa venovala problému, ktorý trápi mnohých ľudí a to vypadávaniu vlasov. V klipe predstavila očíslovanú tabuľku spolu so stupnicou vypadávania vlasov a ako to vyzerá v skutočnosti.

„Vedeli ste, že je normálne, ak každý deň vypadne 100 až 200 vlasov?,“

– začala doktorka svoje video.

Kedy je vypadávanie vlasov problémom? Dermatologička prezrádza, kedy sa treba začať obávať

V tabuľke sa dermatologička zamerala na vypadávanie vlasov podľa rôznych stupňov. Upozornila však, že to môže vyzerať rôzne v závislosti od dĺžky vlasov.

Rozlišovala medzi nimi:

prvý stupeň – 10 vlasov

druhý stupeň – 50 vlasov

tretí stupeň – 100 vlasov

štvrtý stupeň – 200 vlasov

piaty stupeň – 400 vlasov

šiesty stupeň – 750 vlasov

@dermguru

When does hair loss become a problem? This is a visual scale showing whats normal… and whats not #dermguru #hairloss #hairlosstips #hairtok #dermatologist #hairlosssolutions

♬ Hoist The Colours (Bass Singers) – Ebucs

„Ak vaše vlasy vyzerajú ako niektoré z vyššie uvedených, je to normálne,“ povedala dermatologička a uviedla stupne vypadávania vlasov od jedného do troch. Doktorka Lindsey Zubritskyová bila na poplach ľuďom, ktorí strácajú okolo štyristo alebo sedemstopäťdesiat prameňov, čo bolo pri piatom a šiestom stupni. V týchto prípadoch odborníčka odporúča obrátiť sa na lekára, dietológa alebo dermatológa a prediskutovať možnosti liečby.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Problémové vlasy? Je to dôležitý príznak nedostatkov, nepodceňujte ho

Neexistuje lepší vitamín na vypadávanie vlasov. Nemusím užívať tabletky. Stačia 2 zložky

The post Kedy sa obávať vypadávania vlasov? Dermatologička bije na poplach appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj