Skip to content
Menu
Menu

Kedy sadiť cibuľky tulipánov? Nezmeškajte termín. Vaša záhrada bude vyzerať ako pohľadnica z Holandska

Prečítať článok

8.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dawid Zawila).

Tulipány potešia jarnými kvetmi v žiarivých farbách a tvaroch. Kedy vysádzať cibuľky tulipánov? Zistite, kedy je najlepší čas na ich výsadbu a buďte si istí, že budú krásne a bujne kvitnúť.

Kedy vysádzať cibuľky tulipánov?
Foto: shutterstock/Dawid Zawila

Jar by nebola rovnaká bez tulipánov. Nádherné kvety týchto nápadných cibuľovín sa vyskytujú v takmer všetkých možných farbách, od bledých pastelových až po horúce, žiarivé odtiene. Sú ideálne na oživenie kvetinových záhonov v apríli a máji a veľmi dobre rastú v kvetináčoch. Aby ste si ich mohli v záhrade užiť, je dôležité zabezpečiť, aby boli tulipány vysadené v správnom čase.

Kedy sadiť cibuľky tulipánov? Označte si v kalendári najlepší mesiac

Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa cibuľky tulipánov mali vysádzať na jeseň. Je to preto, lebo pôda musí byť po letnej sezóne vychladnutá a zároveň ešte nie je zamrznutá. Optimálne mesiace budú september a prvá polovica októbra, aby mali cibuľky šancu dobre zakoreniť. Chladné počasie zabráni kvitnutiu a zároveň zníži riziko hubových chorôb. Ak cibuľky tulipánov vysadíte neskoro, môže to mať za následok menšie kvety. Na dosiahnutie lepších výsledkov nevysádzajte jednotlivé cibuľky, ale zvoľte hojné kompozície v trsoch (5-7 kusov).

Ak cibuľky tulipánov vysadíte neskoro, môže to mať za následok menšie kvety.
Foto: shutterstock/photka

Ako správne sadiť tulipány? Jednoduchý trik, aby na jar krásne kvitli

Predtým, ako vložíte cibuľky tulipánov do zeme, urobte trik, aby ste ich ešte viac ochránili pred hubovými alebo bakteriálnymi chorobami a neriskovali nižšiu kvalitu úrody. Týka sa ošetrenia cibuliek rastlín. Hneď po zakúpení ich na 15 minút namočte do roztoku fungicídu. Nezabudnite neodkladať výsadbu a urobte to hneď.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tulipány odkvitli a neviete, čo robiť? Nevyhadzujte ich. Stačí jeden trik a budúci rok budú krásne kvitnúť

Takto sa urýchli rast cibuľovitých rastlín. Stačí postupovať podľa záhradníkovej metódy

The post Kedy sadiť cibuľky tulipánov? Nezmeškajte termín. Vaša záhrada bude vyzerať ako pohľadnica z Holandska appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj