Skip to content
Menu
Menu

Kedy zasadiť uhorky do zeme? Skúsený záhradník vždy čaká na tento dátum. Inak sa úroda zničí

Prečítať článok

01.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Jurga Jot).

Keď začnú byť ceny zeleniny v obchodoch strašidelné, oplatí sa zamerať na pestovanie vlastnej zeleniny. Pestovanie malej záhrady nie je príliš zložité. Na jar sa však oplatí dávať pozor na mrazy. Vyhnite sa najmä jednému dátumu. Takže dnes odpovedáme na otázku: kedy zasadiť uhorky do zeme?

Kedy dať uhorky do zeme? Tento čas vždy vystraší záhradkárov. Je lepšie počkať.
Foto: shutterstock/alter ego

V týchto časoch, keď ceny zeleniny a ovocia raketovo rastú, sa oplatí zvoliť si pestovanie vlastného. Môžete to začať len malým kúskom záhrady alebo balkóna. Vďaka týmto niekoľkým tipom si poradí aj neskúsený človek a užije si bujnú úrodu.

Kedy zasiať uhorky do zeme? Kalendár záhradníka vám hovorí, aby ste sa vyhli určitému dátumu

Májové mrazy a „zamrznutí“ sú obdobím, kedy sú takmer každý rok na Slovensku nočné teploty pod nulou. 12., 13. a 14. mája slávia svoje sviatky traja svätci: Pankrác, Servác a Bonifác. Dostali názov „traja zamrznutí“. 15. mája má meniny Žofia. Každý skúsený záhradkár vie, že po uplynutí týchto dátumov môže svoje sadenice bezpečne umiestniť do zeme a zasiať semená, ktoré nie sú odolné voči chladu.

Kedy zasiať uhorky do zeme?
Foto: shutterstock/Jurga Jot

Ako pestovať uhorky v kvetináčoch? Balkónové pestovanie nie je zložité

Ak nemáte vlastnú záhradku a snívate o vlastných uhorkách, nič nie je stratené. Plodiny bez problémov dopestujete aj na balkóne. Najprv si však vyberte vhodný črepník s objemom aspoň 10 litrov, ktorý poskytne dostatok miesta pre korene. Aby ste zabránili nadmernému zaplaveniu rastliny, naplňte ju pôdou vybranou na pestovanie zeleniny, bohatou na živiny a dobre odvodnenou.

Potom si vyberte odrodu uhorky určenú na pestovanie v nádobách a semená uhorky zasaďte podľa návodu na obale, zvyčajne do hĺbky asi 1-2 cm. Črepník umiestnite na miesto s dostatkom slnečného svetla.

Tieto rastliny potrebujú na produkciu dobrej úrody aspoň 6-8 hodín slnka. Okrem toho, keď rastú, nezabudnite ich podporovať a pravidelne ich hnojiť a zalievať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako a kedy zasiať zelené fazuľky? Kľúčom k úspechu je pravidlo 6:30

Dokonalý kvetináč? V ňom bude orchidea kvitnúť s dvojnásobnou silou

The post Kedy zasadiť uhorky do zeme? Skúsený záhradník vždy čaká na tento dátum. Inak sa úroda zničí appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj