Skip to content
Menu
Menu

Kráľ Karol III zasiahol princa Harryho a princ William si môže spokojne mädliť ruky

Prečítať článok

09.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Peter Rhys Williams Shutterstock/Isaaack shutterstock/Lwsi Cox).

Princ Harry sa nedávno objavil v Londýne, hoci sa so svojou rodinou nestretol. V tom čase jeho otec odovzdal titul staršiemu synovi. To by mohlo mladšiemu bratovi ublížiť.

Kráľ Karol III odovzdal čestný titul svojmu staršiemu synovi. Nepríjemné prekvapenie pre princa Harryho.
Foto: shutterstock/Peter Rhys Williams Shutterstock/Isaaack shutterstock/Lwsi Cox

Princ Harry dostal pred rokmi výprask od svojej rodiny, keď odišiel z Británie do Spojených štátov a tiež sa vzdal svojich povinností voči korune. Odvtedy je jeho vzťah s otcom a bratom napätý. Rozhodol sa na chvíľu vrátiť do Londýna, no už je známe, že s panovníkom sa nestretol. Isté je aj to, že čestný titul nezískal princ Harry, ale princ William.

Kráľ Karol III odovzdal čestný titul svojmu staršiemu synovi. Nepríjemné prekvapenie pre princa Harryho

Princ Harry sa objavil v Londýne pri príležitosti desiateho ročníka Invictus Games. Ukázalo sa, že ho čakalo nemilé prekvapenie. Podľa Daily Mail kráľ Karol III čoskoro odovzdá funkciu vrchného plukovníka letectva (Colonel-in-Chief of the Army Air Corps), ktorú zastával 31 rokov, princovi Williamovi.

Oficiálne odovzdanie sa uskutoční 13. mája v Army Aviation Center v Middle Wallop neďaleko Hampshire. Ale to nie sú všetky pocty. Princ William tiež získa dva ďalšie tituly: plukovník Mercian Regiment (Mercian Regiment je peší pluk britskej armády) a Royal Honorary Air Commodore v RAF Valley vo Walese.

Za zmienku stojí, že následník trónu bude reprezentovať armádne výsadkové krídlo vrátane 662. perute, v ktorej princ Harry pred rokmi slúžil ako pilot vrtuľníka Apache v Afganistane.

Foto: Wikimedia Commons/ Autor: Eva Rinaldi

POZRITE TIEŽ AJ: Meghan Markle je zničená. Zahraničné médiá varujú, že sa jej hollywoodske elity vysmievajú! Ide o jej nový biznis…

Stretne princ Harry svojho otca? Iné plány má kráľ Karol III

Naposledy syn navštívil kráľa Karola III., keď mu oznámili rakovinu. Tentoraz by mohlo dôjsť aj k stretnutiu, no ukazuje sa, že panovník má toho momentálne na srdci a jeho harmonogram je už príliš napätý.

„Bohužiaľ, nebude to možné pre zaneprázdnenosť Jeho Veličenstva. Princ zjavne chápe diár záväzkov svojho otca a rôzne iné priority a dúfa, že sa s ním čoskoro stretne“

– uvádza sa vo vyhlásení princa.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa Harry nestretne ani so svojím bratom. Nie je to však pre priveľa povinností, ale pre napätú situáciu medzi nimi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dvere sú zapečatené. Harry prerušil mlčanie. Ide o stretnutie s jeho otcom

Dráma v kráľovskej rodine nemá konca. Princezná Beatrice prehovorila

The post Kráľ Karol III zasiahol princa Harryho a princ William si môže spokojne mädliť ruky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj