Skip to content
Menu
Menu

Kráľovská rodina na ďalšom významnom ceremoniáli. A čo vojvodkyňa Kate?

Prečítať článok

18.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/IndiUK).

Princ William si naďalej plní svoje oficiálne povinnosti. Vojvodkyňa Kate tentokrát po jeho boku nestála, no nedá sa uprieť, že jej posledná prítomnosť veľa zmenila. Princ sa stretol s rodinou a neskrýval dobrú náladu.

Princ William sa na ceremoniáli objavil bez manželky.
Foto: shutterstock/IndiUK

Vojvodkyňa Kate zverejnila 14. júna na sociálnej sieti vyhlásenie, v ktorom informovala, ako sa cíti. Od konca marca je známe, že princezná z Walesu trpí rakovinou a podstupuje chemoterapiu.

„Robím dobré pokroky, ale ako každý, kto prechádza chemoterapiou, vie, že sú dobré a zlé dni. V tie zlé dni sa cítite slabí, unavení a musíte dať svojmu telu pokoj. Ale v dobrých dňoch, keď sa cítite silnejší, chcete vyťažiť maximum z toho, že ste sa cítili dobre.“

– napísala Kate.

Manželka princa Williama oznámila, že sa objaví v narodeninovom sprievode na počesť kráľa Karola III. a plánuje sa postupne vrátiť k verejným povinnostiam. Ako oznámila, tak aj urobila a 15. júna ohúrila na Trooping the Colour, kde sa objavila so svojou rodinou. Jej prítomnosť vyvolala obrovský rozruch a fotografie okamžite obleteli všetky svetové médiá. V pondelok 17. júna britská kráľovská rodina oslavuje Garter Day. Vojvodkyňa Kate tentoraz chýbala milovanému manželovi.

Vojvodkyňa Kate vynechala Garter Day. Princ William sa na ceremoniáli objavil bez manželky

Každoročný Garter Day je ceremoniál udeľovania Podväzkového rádu, ktorý sa koná na hrade Windsor. Ceremoniálu sa zúčastnili členovia britskej kráľovskej rodiny, Kráľ Karol III, kráľovná Camilla a aj princ William. Tentoraz však princovi z Walesu chýbala manželka. Vojvodkyňa Kate oznámila, že sa postupne vráti do verejného života a kým bude jej liečba prebiehať, nezúčastní sa žiadneho ceremoniálu.

„Moja liečba pokračuje a bude trvať ešte niekoľko mesiacov. V dňoch, keď sa cítim dostatočne dobre, je radosť zapojiť sa do školského života, tráviť osobný čas vecami, ktoré mi dodávajú energiu a pozitivitu, ako aj začať trochu pracovať z domu. (…) Dúfam, že sa počas leta zúčastním niekoľkých verejných stretnutí, no zároveň viem, že ešte nie som vonku z najhoršieho“

– napísala v nedávnom vyhlásení.

Ako informoval Mirror, účasť vojvodkyne Kate na verejných podujatiach bude závisieť od toho, či sa na to v danej chvíli cíti. Je viac než isté, že na festivale Royal Ascot bude v najbližších dňoch vojvodkyňa Kate chýbať.

It’s always sunny on Garter Day… watch as Prince William chats with his uncle Prince Edward and the King and Queen give a little smile her outside St George’s Chapel, Windsor Castle pic.twitter.com/bWNwyeQD4b

— Matt Wilkinson (@MattSunRoyal) June 17, 2024

POZRITE TIEŽ AJ: Vojvodkyňa Kate šepkala deťom pokyny. Všetko prezradila odborníčka na čítanie z pier

Princ William neskrýval spokojnosť. Posledné dni mu priniesli úľavu

Na internete sa objavili fotografie z oslavy Garter Day. Princ William mal v ten deň na sebe formálny outfit a tmavomodrý plášť. Fotoreportéri zachytili aj jeho široký úsmev. Nedá sa poprieť, že prítomnosť manželky princa Williama na prehliadke kráľových narodenín umožnila celej rodine trochu si vydýchnuť a skoncovať so všetkými konšpiračnými teóriami, ktoré sa šírili v tlači. Uvoľnený princ William s radosťou sprevádzal svojho otca a nevlastnú matku na slávnostnom dni Garter Day a vymieňal si postrehy s rodinou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Skrytý odkaz princa Louisa na fotke? Odborníčka nepochybuje

Prvé vyjadrenie detí princa Williama a vojvodkyne Kate. Fanúšikovia na to čakali

The post Kráľovská rodina na ďalšom významnom ceremoniáli. A čo vojvodkyňa Kate? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj