Skip to content
Menu
Menu

Ktorý slimák vyzerá inak? Hlavolam pre skutočne pozorných

Prečítať článok

14.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív thedudolf.blogspot.com).

Ako v mori identických prvkov spoznáte ten, ktorý sa od ostatných líši len v malom detaile? Vďaka vysoko rozvinutému vnímaniu. Preto je pravidelný tréning mozgu taký dôležitý. Skúste to urobiť tak, že na obrázku nájdete jedného slimáka, ktorý vyzerá inak ako ostatné.

Ktorý slimák vyzerá inak? Hádanka pre skutočne pozorných.
Foto: súkromný archív thedudolf.blogspot.com

Každý vidí slimáka takého, aký je, ale jeden je iný!

Keď sa pokúsime predstaviť si slimáka, okamžite sa nám v hlave objaví obraz, ktorý pozostáva zo slizkého tela a charakteristicky skrútenej ulity. Toto je prvok, ktorý sa najčastejšie kreslí, keď sme požiadaní, aby sme načrtli jeho podobu.

Toto sú slimáky s farebnými ulitami, ktoré sú súčasťou tejto hádanky. Je ich veľa a navyše červené, fialové, modré, ružové či žlté ulity spôsobujú nášmu mozgu veľké kognitívne ťažkosti. Väčšina z nich má na ulite klasickú špirálu, no jeden vyzerá inak. Na jeho škrupine je… srdce. Dokážete to nájsť?

Zoradiť veľa prvkov, ktoré majú podobné tvary, ale líšia sa farbou, a zistiť, že jeden iný môže byť naozaj ťažké. Ďalším problémom môže byť skutočnosť, že ulity sú umiestnené v rôznych smeroch, čo nepomáha pri hľadaní iného prvku. Taktika, ktorú používame na nájdenie riešenia, sa môže líšiť. Niektorí ľudia sa pozerajú na celý obrázok a skenujú ho očami bez toho, aby našli rozdiel. Iní analyzujú každý prvok riadok po riadku. Akákoľvek metóda je dobrá, ak nás vedie k dobrému riešeniu. V tomto prípade nájdenie slimáka so srdcom na ulite.

Hlavolam.
Foto: thedudolf.blogspot.com

Ešte ste to nenašli? Pozrite sa na ľavú stranu obrázka, približne do polovice, a hľadajte farbu medzi červenou a oranžovou.

Hlavolam.
Foto: thedudolf.blogspot.com

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hlavolam: Ste génius, ak dokážete rozlúštiť tento kód za 5 sekúnd

Za 30 sekúnd nájdite hodnotu 89 bez použitia kalkulačky

The post Ktorý slimák vyzerá inak? Hlavolam pre skutočne pozorných appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj