Skip to content
Menu
Menu

Kupujem ho každý deň za drobne. Časť z neho zjem a zvyšok si nanesiem na pleť. Liftinguje to ako taping na tvár

Prečítať článok

20.4.2024. Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/michaeljung).

Tejpovanie tváre je kozmetický trik, ktorý je medzi ženami čoraz obľúbenejší. Jeho cieľom je zbaviť sa vrások a vyhladiť jemné linky. Existuje trik, ako dosiahnuť porovnateľné výsledky prirodzeným spôsobom.

Ako vyhladiť vrásky doma prirodzeným spôsobom?
Foto: shutterstock/michaeljung

Pokožka sa vekom mení a stráca pevnosť, stáva sa ochabnutou a menej pružnou. Mnoho osôb, ktoré hľadajú neinvazívne preventívne metódy, využíva taping tváre. Táto technika sa v posledných rokoch stala mimoriadne populárnou, a to aj vďaka rýchlym výsledkom, ktoré možno dosiahnuť. Či už sa rozhodnete pre prírodnú metódu napínania pokožky alebo pre taping tváre, nezabudnite si predtým urobiť náplasťový test, ktorý je dobrým spôsobom na identifikáciu kontaktných alergénov.

Čo je taping tváre? Pomáha redukovať jemné vrásky namiesto estetickej medicíny

Tejpovanie je technika, ktorej priekopníkom je chiropraktik z Japonska a ktorá sa pôvodne používala na podporu telesných svalov po zranení a na zmiernenie bolesti. Táto metóda tiež pomáhala zlepšiť prietok krvi. V prípade tváre funguje presne rovnakým spôsobom. Pokožka je priamo spojená s tvárovými svalmi a pri správnej aplikácii páska nadvihuje pokožku, čím umožňuje prúdenie živín a kyslíka pod ňu, znižuje opuchy a zjemňuje vrásky. Je potrebné poznamenať, že ak máte hlboké vrásky, páska ich zázračne neodstráni, ale môže byť skvelou preventívnou technikou pre ľudí, ktorí začínajú pozorovať prvé známky starnutia.

Domáci prostriedok funguje ako tejpovanie na tvár. Prírodný trik pre pevnú a krásnu pleť

Jogurtová maska vyhladzuje pokožku a zlepšuje vzhľad vráskavej pleti, zvyšuje jej tonus podobne ako lifting alebo tejpovanie.
Foto: shutterstock/Dean Drobot

Hoci na vráskach nie je nič zlé, niekedy môže ovisnutá pokožka spôsobovať neistotu. Existuje mnoho postupov, ktoré môžu vašej pleti pomôcť vyzerať mladšie. Jednou z ciest, ktorou sa môžete vydať, sú prírodné a neinvazívne metódy, ktoré sa z dlhodobého hľadiska môžu ukázať ako účinnejšie, pokiaľ ide o výsledky. S pribúdajúcim vekom tvár pomaly stráca objem v oblasti lícnych kostí, čela, spánkov a čeľuste. Ide o kosti, ktoré držia tuk, kolagén a kožu.

Keď sa zmenšia, spôsobia pokles tváre, očí a spánkov, ale aj spodná časť tváre sa začne prehýbať v oblasti brady alebo marionetových vrások. Ošetrenie, o ktorom vie len málo ľudí, spočíva v aplikácii jogurtu na tvár. Tento produkt vyhladzuje pokožku a zlepšuje vzhľad vráskavej pleti, zvyšuje jej tonus podobne ako lifting alebo tejpovanie. Obsahuje v sebe kyselinu mliečnu, ktorá po nanesení na pleť zmenšuje póry. Okrem toho má mnoho prospešných zložiek, ako sú vitamín B2, B5, B12, vápnik, zinok. Výsledkom je, že sa vyhladí a zdá sa byť pevnejšia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov môžete masku používať denne.

Na vyčistenú tvár naneste prírodný jogurt ako masku. Na zvýšenie hydratačného účinku môžete pridať lyžicu medu.

Nechajte pôsobiť približne 15 minút.

Po uplynutí určeného času ju zmyte teplou vodou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto maska stojí 1 EURO a funguje ako vodíkové čistenie tváre za 100 EUR. Potrebné sú len 2 ingrediencie

Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Vyrobíte ju z jedného ovocia

The post Kupujem ho každý deň za drobne. Časť z neho zjem a zvyšok si nanesiem na pleť. Liftinguje to ako taping na tvár appeared first on Vášeň v tebe.