Skip to content
Menu
Menu

Kupujete krájaný chlieb vo fólii? To nie je dobrý nápad. Môžete ho rýchlo oľutovať

Prečítať článok

6.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@sammar___).

Voňavý bochník s chrumkavou kôrkou chutí výborne. Nie každý však má čas letieť ráno do pekárne, preto sa mnohí ľudia obracajú na krájané chleby balené vo fólii, ktoré sa dajú kúpiť vo väčšine obchodov a trhov. Ukazuje sa však, že to nie je najlepšia voľba.

Voňavý bochník s chrumkavou kôrkou chutí výborne. Nie každý však má čas letieť ráno do pekárne, preto sa mnohí ľudia obracajú na krájané chleby balené vo fólii.
Foto: tiktok.com/@sammar___

Nakrájaný chlieb je vhodným riešením. Po nakrájaní nemusíme upratovať omrvinky a môžeme si hneď vybrať požadovaný počet plátkov. Príprava sendviča z takéhoto bochníka nám zaberie oveľa menej času, ale tým, že toľko ušetríme, si môžeme uškodiť.

Oplatí sa kúpiť chlieb nakrájaný na plátky vo fólii? Len pod jednou podmienkou: zostane dlhšie čerstvý

Plastové obaly sú vzduchotesné, a preto nezabezpečujú dostatočné prúdenie vzduchu a vedú k tvorbe vlhkosti. Z tohto dôvodu chlieb vo fólii čoskoro stráca svoju chuť a stáva sa húževnatým, až gumeným. Okrem toho sa v takomto prostredí rýchlejšie tvoria plesne a konzumácia takéhoto chleba určite nie je prospešná pre vaše zdravie.

Niektoré druhy plesní produkujú mikrotoxíny, ktoré spôsobujú poruchy trávenia a črevnej mikroflóry. Aflatoxín obsiahnutý v hubách prispieva aj k vzniku rakoviny pečene
Foto :shutterstock.com/hodim

Niektoré druhy plesní produkujú mikrotoxíny, ktoré spôsobujú poruchy trávenia a črevnej mikroflóry. Aflatoxín obsiahnutý v hubách prispieva aj k vzniku rakoviny pečene. Ak chlieb splesnel, v žiadnom prípade ho nekonzumujte ani nedávajte zvieratám.

TIP! Aby chlieb tak rýchlo nesplesnivel, po príchode z obchodu ho vyberte z plastového obalu a uložte ho na suchom mieste.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Urobila som najlepší chlieb bez múky. Je mäkký aj štyri dni

Domáci ovsený chlieb nemá konkurenciu. Taký v obchode nenájdete. Je výborný a chrumkavý

The post Kupujete krájaný chlieb vo fólii? To nie je dobrý nápad. Môžete ho rýchlo oľutovať appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj