Skip to content
Menu
Menu

Kým sa klobásky opekajú na grile, vložte tento výrobok do rúry. Ideálne na májové občerstvenie

Prečítať článok

3.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Oksana Shufrych).

Nastal je čas, keď ideme von a pripravujeme jedlá na grile. Okolo domu je cítiť vôňu klobás a tiež pečenej zeleniny. Aby ste si toto obdobie ešte viac spestrili, môžete si pripraviť občerstvenie, ktoré určite zmizne ako prvé. Nepripravuje sa síce na grile, ale je rovnako chutná aj z rúry.

Je čas, keď ideme von a pripravujeme jedlá na grile. Okolo domu je cítiť vôňu klobás a tiež pečenej zeleniny.
Foto: shutterstock.com/Oksana Shufrych

Špargľa je zelenina, ktorá má teraz sezónu a môžete ju zohnať v každom obchode. Na internete nájdete množstvo rôznych receptov na ich prípravu, ale len niektoré z nich naozaj stoja za pozornosť. Nasledujúci recept vás určite osloví a bude skvelým doplnkom vašej májovej grilovačky. Špargľu odporúčame pripraviť v rúre, pretože práve tam vyjde najchutnejšie.

S čím sme špargľu skombinovali, aby prekvapila každého, aj náročného hosťa? Zoznam ingrediencií je veľmi krátky, pretože potrebujete len štyri produkty a korenie. Správne spracovaná špargľa sa skombinuje s nakrájanými cherry paradajkami a zapečie sa. Na konci pečenia sa do nej rozklepne vajce a celá sa vloží späť do rúry. Toto občerstvenie sa výborne hodí k pečeným klobáskam, ktoré boli nedávno stiahnuté z grilu.

Recept na pečenú špargľu s vajcom

Na konci pečenia sa do nej rozklepne vajce a celá sa vloží späť do rúry. Toto občerstvenie sa výborne hodí k pečeným klobáskam, ktoré boli nedávno stiahnuté z grilu.
Foto: shutterstock/Zapylaiev Kostiantyn

Ingrediencie

5 kusov špargle,

hrsť cherry paradajok,

vajce,

2 lyžice olivového oleja,

soľ a korenie podľa chuti.

Spôsob prípravy

Prvým krokom je nastavenie rúry na 220 °C.

Teraz si pripravte ostatné prísady. Špargľu opláchnite a odrežte tvrdšie konce. Špargľu nakrájajte na menšie kúsky, aby sa zmestila do zapekacej misy.

Cherry paradajky opláchnite a prekrojte na polovicu. Položte ich na špargľu a zľahka ich osoľte a okoreňte. Špargľu vložte do rúry a pečte približne 10 minút.

Po tomto čase vyberte misu z rúry a pokvapkajte zeleninu olivovým olejom. Nakoniec rozklepnite vajce, opäť okoreňte a vložte do rúry na ďalších 5 minút.

Po tomto čase by mal byť pokrm pripravený na podávanie. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepšie hamburgery na grilovanie. Hlavnú úlohu tu zohráva najkvalitnejšie mäso a prílohy.

Ako pripraviť dobrú klobásu na grile? Pozor na 3 chyby. Kvôli nim je suchá a chutí ako podrážka

The post Kým sa klobásky opekajú na grile, vložte tento výrobok do rúry. Ideálne na májové občerstvenie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj