Skip to content
Menu
Menu

Lacná a jednoduchá cesta k žiarivej toalete

Prečítať článok

5.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/EL BANCO04).

Toaleta je akýmsi zrkadlom domácnosti, preto sa oplatí dbať na jej čistotu. Nejde len o estetiku, ale predovšetkým o hygienu. Ako sa vyhnúť zbytočným výdavkom a rýchlo vyčistiť toaletu?

Ako sa vyhnúť zbytočným výdavkom a rýchlo vyčistiť toaletu?
Foto: shutterstock/EL BANCO04

Profesionálne čistiace prostriedky sú síce účinné, ale môžu byť nákladné a potenciálne zdraviu škodlivé. Existuje však alternatíva a zároveň lacný a jednoduchý domáci spôsob, ako mať žiarivú toaletu. Všetko, čo potrebujete, je špongia namočená v obľúbenom nápoji.

Nákup čistiacich prostriedkov na toalety zakúpených v obchode môže byť nákladný. Okrem toho chemikálie, ktoré obsahujú, môžu byť nebezpečné pre zdravie a ich účinnosť niekedy nie je veľmi dobrá.

Domáce čistenie toalety

Z tohto dôvodu sa čoraz viac ľudí obracia na domáce metódy čistenia toalety. Slováci často používajú zmes octu, soli a prostriedku na umývanie riadu, ktorá účinne odstraňuje škvrny a osviežuje toaletu. Nie je to však jediná metóda, ktorú sa oplatí vyskúšať. Obľúbený nápoj totiž môže mať prekvapivo dobrý účinok.

Jednoducho otvorte fľašu alebo plechovku a nalejte kolu do misky.
Foto: shutterstock/Fotazdymak

Nápomocná je aj kola. Hlavnou zložkou tohto obľúbeného nápoja je kyselina fosforečná, ktorá s podporou kyseliny uhličitej a kyseliny citrónovej vytvára účinný čistiaci prostriedok.

Jednoducho otvorte fľašu alebo plechovku a nalejte kolu do misky, pričom tekutinu rovnomerne rozlejte po celom povrchu. Počkajte hodinu a potom toaletu štandardne vydrhnite kefou a spláchnite vodou. Pre dosiahnutie lepších výsledkov môžete nechať pôsobiť cez noc.

Ak sa vám však čistenie toalety kolou zdá nedostatočné, alternatívou môže byť zubná pasta. Jednoducho skombinujte štyri čajové lyžičky zubnej pasty s dvoma čajovými lyžičkami ústnej vody a trochou čistiacieho prostriedku na toaletu, aby ste vytvorili hustú pastu, ktorá osvieži a odstráni škvrny z toalety.

Domácu zmes môžete použiť aj na vyčistenie tých častí misy, kde sa objavil vodný kameň. Ak necháte prípravok pôsobiť 6 až 8 hodín a potom toaletu umyjete kefou a spláchnete, vráti sa dokonalá čistota.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nalejte do toalety a počkajte 30 minút. Čarovná zmes behom chvíľky rozpustí vodný kameň na toalete

Vyrobte si guľôčky na čistenie toalety. Zlikvidujú všetky nečistoty a stoja pár drobných

The post Lacná a jednoduchá cesta k žiarivej toalete appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj