Skip to content
Menu
Menu

Ľahko sa pestuje, rýchlo rastie a dlho kvitne. Poteší oko na viac ako šesť mesiacov

Prečítať článok

25.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Lukreo).

Rastie bujne, bohato kvitne a je nenáročná na starostlivosť. Supertunia Vista Bubblegum je jednou z najcennejších odrôd petúnií a stala sa obľúbenou odrodou záhradkárov. Krásne vyzerá v debničkách a závesných košoch, a preto je skvelou ozdobou balkónov a terás.

Supertunia Vista Bubblegum má kompaktný, mierne previsnutý rast a preferuje slnečné stanovište.
Foto: shutterstock/Lukreo

Supertunia Vista Bubblegum. Čím sa táto rastlina vyznačuje?

Supertunia je pomerne nová odroda petúnie, ktorá sa vyznačuje previsnutým habitusom. Od tradičných odrôd sa líši aj tým, že má dlhšie obdobie kvitnutia a je odolnejšia voči útokom škodcov, ako aj voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Rastlina kvitne nepretržite od mája do novembra. Zaujme až 70 cm dlhými stonkami, ktoré sú celé pokryté kvetmi. Bubblegum sa vyznačuje veľkými lievikovitými kvetmi svetloružovej farby.

Mnohí záhradkári považujú supertunie za ideálne rastliny. Krásne rastú v záhrade aj na balkónoch, sú odolné a ich pestovanie je takmer bezproblémové.

Ako sa staráte o svoje supertunie? Nezabudnite ich pravidelne zalievať

Supertunia Vista Bubblegum rastie najlepšie v úrodnej a humusovej pôde s neutrálnym až mierne kyslým pH. Mala by byť mierne vlhká, takže ju treba pravidelne zalievať, pričom treba dbať na to, aby ste kvety a listy nezaplavovali vodou. Táto rastlina má rada slnečné stanovište.

Supertunia Vista Bubblegum je „samočistiaca“ rastlina. V praxi to znamená, že sama zhadzuje kvety, takže ju nemusíte strihať.

Supertunia vyzerá krásne v záhrade aj na balkóne.
Foto: shutterstock/Wojmac

Aby Supertunia Vista krásne kvitla, je vhodné zabezpečiť jej dobré hnojenie. Na tento účel je najlepšie zvoliť kombinované hnojivo alebo výživu pre balkónové kvety.

Venujte pozornosť týmto škodcom. Napriek odolnosti môžu ovplyvniť naše rastliny

Hoci je Supertunia Vista mrazuvzdorná, stále ju môžu napadnúť škodcovia a choroby. Najčastejšie sa vyskytujú vošky a múčnatky. Len čo na rastline spozorujete ich prítomnosť, mali by ste okamžite siahnuť po insekticídoch alebo domácich prostriedkoch, ako je postrek vodou s octom alebo postrek cesnakovým a cibuľovým odvarom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chcete krásne supertunie? Starí záhradníci vždy používajú túto liečbu 

Je to ideálna rastlina na balkón. Petúnia Supertunia Vista Mini Vista ho zaplaví morom kvetov

The post Ľahko sa pestuje, rýchlo rastie a dlho kvitne. Poteší oko na viac ako šesť mesiacov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj