Skip to content
Menu
Menu

Ľanové semienka v zrnách alebo mleté? Nie všetky majú rovnaký účinok

Prečítať článok

24.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Amarita).

Ľanové semienko je nesporným pokladom prírody, ktorý je bohatý na cenné zložky pre zdravie. Aby ste však mohli naplno využiť jeho výhody, je dôležité pamätať na správny spôsob jeho prípravy. Niektorí ľudia sa dopúšťajú jednej chyby, v dôsledku ktorej ľanové semienko stráca svoje najcennejšie vlastnosti. Nerobte to!

Ľanové semienko je nesporným pokladom prírody, ktorý je bohatý na cenné zložky pre zdravie. Aby ste však mohli naplno využiť jeho výhody,
Foto: shutterstock.com/Amarita

Mleté ľanové semienko a ľanové semienko vo forme semienka je rovnaký produkt, ale spôsob prípravy je kľúčový pre zachovanie jeho cenných vlastností. Mnohí z nás si kupujú hotové mleté ľanové semienko a nevedomky sa tak pripravujú o jeho plný potenciál. Prečo?

Ľanové semienka v zrnách alebo mleté?

Mletý ľan rýchlo oxiduje a stráca cenné omega-3 kyseliny. Namiesto kupovania hotového výrobku je určite lepšie, ak si semienka pred konzumáciou sami pomeliete. Na mletie ľanových semienok je ideálny mlynček na kávu, mixér alebo klasický mlynček.

Tým to však nekončí. Ďalšou chybou, ktorá sa často robí, je nesprávne nasypanie mletého ľanu. Tu platí jednoduché pravidlo: mletý ľan nikdy nezalievajte vriacou vodou ani ho nevarte. Tepelná úprava spôsobuje, že ľan je oveľa menej bohatý na výživové hodnoty, pre ktoré po ňom siahame.

Ako teda pripravíte ľan? Prevarte vodu, nalejte ju do misky alebo hrnčeka a chvíľu počkajte, kým nebude teplá, ale nie horúca. Medzitým zomeľte ľanové semienka a keď bude mať voda správnu teplotu, nasypte ich. Potom nádobu zakryte a odložte na niekoľko hodín, aby sa kaša pripravila. Takto pripravený ľan bude skutočnou superpotravinou.

Ako teda pripravíte ľan? Prevarte vodu, nalejte ju do misky alebo hrnčeka a chvíľu počkajte, kým nebude teplá, ale nie horúca.
Foto: shutterstock/Mr_Mrs_Marcha

Na čo pomáha ľanové semienko?

Pravidelná konzumácia ľanového semienka má mnoho výhod. Zlepšuje naše zdravie, krásu a má pozitívny vplyv na našu pohodu. Medzi výhody ľanového semienka patria:

posilnenie kostí

podpora srdca

podpora chudnutia,

zlepšenie pamäte a koncentrácie.

zlepšenie vzhľadu pokožky,

zmiernenie žalúdočných problémov,

posilnenie imunity,

znižovanie hladiny cholesterolu,

pomoc pri zápche a plynatosti,

posilnenie vlasov a nechtov,

spomaľuje procesy starnutia organizmu,

Preto nepremárnite silu tohto produktu a užívajte si výhody ľanového semienka naplno, pričom nezabudnite na jeho správnu prípravu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pôsobí ako žehlička na vrásky. Zahrňte ľanové semienka do svojej každodennej stravy a starostlivosti o pleť

Pôsobí ako metla na lenivé črevá. Rozmiešajte lyžicu v pohári vody. Rozlúčte sa s pneumatikou

The post Ľanové semienka v zrnách alebo mleté? Nie všetky majú rovnaký účinok appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj