Skip to content
Menu
Menu

Lekárenský hit za 12 eur. Siahnite po ňom, ak chcete „vyžehliť“ vrásky

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Hydratuje, chráni pokožku a je bezpečná. Vďaka svojim spevňujúcim vlastnostiam spomaľuje proces starnutia. Masť s vitamínom F je skutočným hitom – „vyžehlí“ vrásky a úspešne nahradí najdrahší krém. V lekárni ju kúpite už za 12 eur.

Masť s vitamínom F na vrásky. Môžete si ju kúpiť v lekárni za 12 eur.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Masť s vitamínom F má v kozmetike mnoho využití. Jej vlastnosti oceňujú najmä matky, pretože hydratuje a ošetruje pokožku detí. Má upokojujúci účinok na suchú pokožku: regeneruje a upokojuje začervenanie.

Vitamín F: vlastnosti

Ako vidíte, vitamín F má celý rad cenných vlastností. Je to zmes mastných kyselín, ktorá obsahuje kyselinu linolovú, kyselinu alfa-linolenovú a kyselinu arachidónovú.

Vitamín F sa do tela dostáva s potravou. Prirodzene sa vyskytuje v rastlinných olejoch. Medzi jeho zdroje patrí napríklad tekvicový, pupalkový, borákový, mandľový, arašidový, ľanový, slnečnicový a olivový olej. Nájdeme ho aj v orechoch, sóji, mlieku, pšeničných klíčkoch, morských rybách alebo slnečnicových a tekvicových semienkach.

Aké ďalšie vlastnosti má vitamín F? Tu sa dozviete, prečo je taký dôležitý pre naše zdravie:

zabraňuje zápalom,

reguluje krvný tlak,

posilňuje imunitu,

chráni pred aterosklerózou,

zlepšuje vzhľad pleti,

zabraňuje vysúšaniu pokožky,

posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

Vitamín F môžeme nášmu telu dodať nielen potravou. V niektorých prípadoch môžeme siahnuť po spomínanej vitamínovej masti. Indikáciou na jej aplikáciu môžu byť poranenia kože, odreniny, popáleniny alebo preležaniny. Kozmetický prípravok je vhodný aj na akné, ekzémy a iné zápalové ochorenia kože. Vo všetkých prípadoch je najlepšie poradiť sa s lekárom.

Masť s vitamínom F účinne pôsobí na vrásky.
Foto: shutterstock/Me dia

Hit z lekárne za 12 eur. Vyžehlí vrásky ako žehlička a nahradí najdrahší krém

Kozmetika tiež zabráni nadmernej strate vody alebo degradácii kolagénu. Dôležité je, že protizápalové vlastnosti masti s vitamínom F znížia začervenanie alebo opuch a tiež zjednotia tón pleti. To všetko spôsobí, že naša tvár bude vyzerať žiarivo.

Masť s vitamínom F: rituál starostlivosti

Ak budeme pravidelne aplikovať masť s vitamínom F, výsledky sa dostavia pomerne rýchlo. Ako kozmetický prípravok aplikovať? Najprv si očistite a osušte pokožku, potom naneste tenkú vrstvu prípravku. Masť jemne vklepte alebo vmasírujte do pokožky. Nechajte ju vstrebať. Samozrejme, môžeme ju aplikovať na vybrané oblasti tváre, napríklad tam, kde sa objavili hlbšie vrásky.

Masť s vitamínom F: kontraindikácie

Hoci je masť s vitamínom F pre väčšinu ľudí bezpečná, existuje niekoľko kontraindikácií jej používania. Hlavnou z nich je alergia na kozmetickú zložku alebo precitlivenosť. Ak trpíte alergiou alebo máte často alergické reakcie, starostlivo skontrolujte zloženie výrobku.

Ak začnete používať masti, sledujte, ako vaše telo reaguje. Výskyt svrbenia, opuchu alebo začervenania na koži sú varovnými signálmi. Ak sa tak stane, prestaňte výrobok používať a navštívte svojho lekára.

Tehotné a dojčiace ženy by tiež nemali používať masť s vitamínom F.

Pravidelné používanie masti s vitamínom F zabezpečí, že na výsledky nebudete musieť dlho čakať.
Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vezmite si 5 € a ponáhľajte sa do lekárne. Toto je najlepšia masť na vrásky a suchú pokožku. Aplikujte pred spaním

Vyplnia vrásky ako cement. Hitom sú masti z drogérie, ktoré stoja pár eur

The post Lekárenský hit za 12 eur. Siahnite po ňom, ak chcete „vyžehliť“ vrásky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj