Skip to content
Menu
Menu

Listy paradajok otrháme a potrieme. Budete mať o jeden problém menej

Prečítať článok

20.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Čo robiť, aby vás komáre neštípali? Ukazuje sa, že niektoré vône zo záhradných rastlín sú užitočné. Máte ju vo svojej záhrade? Ak áno, určite si listy oberte a potrite nimi pokožku. Rýchlo si všimnete rozdiel.

Čo robiť, aby komáre neštípali?
Foto: súkromný archív

Sadenice paradajok má v lete na záhrade každý druhý človek. Okrem lahodnej chuti kyprého ovocia môžete použiť aj listy. O ich funkcii málokto počul, čo je škoda. Ukazuje sa, že dokážu vyriešiť vážny letný problém, s ktorým každý rok bojujeme všetci. O čom to je?

Čo robiť, aby komáre neštípali? Vezmite listy paradajky a rozotrite ich na pokožku

Ak vás každý večer vonku obťažujú komáre, natrhajte si pár listov paradajok. Potom si ich dôkladne rozotrite na pokožku, pokrčte a vložte do vrecka. Vôňa šťavy listov odpudí hmyz, takže na vás nebude útočiť a vy si vydýchnete. Nezabudnite namazať všetky exponované miesta, ako sú členky a krk, ale buďte opatrní. Ak začnete pociťovať svrbenie alebo pálenie, ihneď si umyte pokožku vodou.

RADA! Ak máte pri okne moskytiéru a stále sa bojíte, že vám komáre v lete vletia do bytu, môžete ich odradiť použitím domáceho repelentu proti komárom. Stačí ju pokvapkať octom a intenzívna vôňa odradí komáre zdržiavať sa v blízkosti.

Čo robiť, aby komáre neštípali? Vezmite listy paradajky a rozotrite ich na pokožku.
Foto: súkromný archív

Čo odpudzuje komáre v noci? Obklopte sa týmito vôňami a už sa k vám nepriblížia

Ako repelent proti komárom pôsobia aj prírodné éterické oleje, ktoré kúpite v mnohých obchodoch. Ktoré vône budú v tomto prípade fungovať?

Eukalyptový olej;

Levanduľový olej;

Čajovníkový olej;

Pepermintový olej;

Citrónový olej.

Stačí zmiešať pár kvapiek s vodou a pred odchodom z domu nastriekať na oblečenie a tekutina bude fungovať ako najlepší repelent proti komárom. Len nezabudnite, že ho nestriekajte priamo na pokožku, pretože môže spôsobiť alergickú reakciu, ktorej sa pravdepodobne chcete vyhnúť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Máte v záhrade problém so slimákmi? Zasaďte túto rastlinu a vyhnú sa vášmu pozemku

Hniezdia sa v našej potrave a rýchlo sa množia. Takto sa ochránite pred ich inváziou

The post Listy paradajok otrháme a potrieme. Budete mať o jeden problém menej appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj