Skip to content
Menu
Menu

Lososa vložte do obalu na vajíčka. Znie to zvláštne, ale vaši hostia budú nadšení. Toto ste ešte nevyskúšali

Prečítať článok

15.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/David Pereiras).

Zaujíma vás, ako zrolovať sushi bez podložky? Ukázalo sa, že to nie je potrebné. Stačí použiť tento šikovný trik a odteraz bude príprava tohto znamenitého pokrmu triviálna. Aj amatér dokáže servírovať pokrm ako šéfkuchár.

Foto: shutterstock/David Pereiras

Sushi je japonské jedlo z ryže, ktoré sa často podáva so surovými rybami alebo inými prísadami, ako je zelenina alebo morské plody. Je to obľúbené občerstvenie a hlavné jedlo, známe svojou rozmanitou chuťou a elegantným vzhľadom. Jeho príprava doma môže byť zložitá. Na tento problém sa však našlo šikovné riešenie.

Ako zrolovať sushi bez podložky? Potrebujete potravinársku fóliu a obal na vajcia

Každý, kto sa niekedy pokúšal pripraviť sushi doma, vie, že je to náročná úloha. Okrem toho potrebujete špeciálnu podložku, ktorú nemá doma každý. Nemusíte si ju však kupovať. Všetko, čo potrebujete na prípravu, je kartón od vajec a potravinová fólia. S touto súpravou môžete vytvoriť pokrm hodný skutočného šéfkuchára. Tento jednoduchý trik si môžete pozrieť na instagramovom účte s názvom @healthyfoodintheworld. Profil sleduje už viac ako 62 000 ľudí.

Čo môžete dať do sushi doma? Máme malú nápovedu

Autor videa v popise videa informoval, že na prípravu domáceho sushi potrebujeme: 50 g lososa, 1/4 avokáda, 50 g smotanového syra a 150 g varenej ryže.

Najprv vyložte kartón potravinárskou fóliou. Potom na dno každej dutiny vložíme kúsok lososa, avokáda a syra. Na to všetko nanesieme ryžu a nakoniec vložíme kúsok morskej riasy Nori. Všetko zakryjeme ďalšou vrstvou potravinárskej fólie a vložíme do chladničky. Vychladené ich vyberieme z chladničky a môžete podávať so sójovou omáčkou a wasabi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Japonská sójová pasta detoxikuje organizmus a spomaľuje proces starnutia. Nezabudnite ju zaradiť do svojho jedálnička

Najdrahšia zelenina na svete je zdraviu prospešná. Čo je wasabi?

The post Lososa vložte do obalu na vajíčka. Znie to zvláštne, ale vaši hostia budú nadšení. Toto ste ešte nevyskúšali appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj