Skip to content
Menu
Menu

Make-up sa v horúcom počasí rozteká? Pravdepodobne nepoužívate toto. Dokonca sa mi osvedčil aj na dovolenke v Egypte

Prečítať článok

29.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anna Zhuk).

Ženy, ktoré sa rady maľujú, si každú sezónu kladú otázku, čo robiť, aby im make-up vydržal aj v najväčších horúčavách. Dôležitý je nielen výber správnej kozmetiky, ale aj starostlivosť. S pomocou niekoľkých trikov budete vyzerať ako hviezda aj pri 30 stupňoch Celzia.

Čo môžete urobiť, aby vám make-up vydržal celý deň?
Foto: shutterstock/Anna Zhuk

Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, štandardné denné líčenie si vyžaduje určitý čas a použitie viacerých kozmetických prípravkov. Zvyčajne ide o podkladový krém, púder, korektor, maskaru, bronzer, rozjasňovač a rúž. Niektoré dámy sa rozhodnú aj pre tiene alebo očné linky, rúž alebo lesk na pery. V lete môže mať nanášanie toľkých produktov na tvár opačný účinok. Vplyvom tepla sa make-up začne „roztekať“.

Čo môžete urobiť, aby vám make-up vydržal celý deň? Nahraďte podkladový krém týmto produktom

Hoci leto milujete, má aj svoje tienisté stránky. Jednou z nich sú vysoké teploty, ktorými trpí váš make-up. Niektoré ženy sa počas letných prázdnin úplne vzdajú líčenia. Nechcú vidieť rozmazaný rúž, podkladovú bázu, ktorá sa im usadenú v kútikoch, a tiene, ktoré sa im rozlievajú po lícach. Schovať farby na líčenie do zásuvky je skutočne najjednoduchšie riešenie, ale nie je to nevyhnutné.

Počas leta sa riaďte pravidla, čím menej, tým lepšie.
Foto: shutterstock/happy_contributors

Ak chcete, aby vaše líčenie vyzeralo sviežo po celý deň, odpustite si niekoľko produktov a zvoľte si produkty 2 v 1. Napríklad namiesto podkladovej bázy a rozjasňovača si zvoľte rozjasňujúcu bázu. Riaďte sa pravidlom, že čím menej, tým lepšie. Nedokonalosti zakryte korektorom, ale podkladovú bázu si do tváre nelepte. Korektor je silnejší, takže tým, že ho použijete len na tvár, znížite riziko, že vám „stečie“ spolu s potom.

Ako si upravujete make-up pomocou domáceho líčenia? Na konci líčenia si na tvár nastriekajte sprej

Namiesto púdru používajte zmatňujúce papiere. Používajú sa na zachytávanie kožného mazu z tváre, najmä zo zóny T, t. j. z nosa, brady a čela. Zvoľte si vodoodolnú riasenku. S bežnou riasenkou vám teplo a vlhkosť môžu po niekoľkých hodinách spôsobiť čierne kruhy okolo očí a budete vyzerať, akoby ste plakali. Vzdajte sa rúžov výrazných farieb. Červená a fuchsiová musia počkať na chladnejšie dni. V horúcom počasí používajte balzam na pery alebo hydratačný lesk s čiastočkami. Na kontúrovanie sa najlepšie hodia krémové produkty, napríklad tyčinky na rúže. V lete si vyberte svetlejší odtieň, než je váš bežný odtieň. Keď je horúco, vaše líca sa prirodzene začervenajú a vy dosiahnete požadovaný vzhľad. Na záver použite fixačný krém alebo sprej na báze ružovej vody, aby ste si líčenie upravili.

Na záver použite sprej na báze ružovej vody, aby ste si líčenie upravili.
Foto: shutterstock/Anna Ok

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Naneste pred líčením a váš make-up vydrží po zvyšok dňa. Niektoré máte doma

Toto sú najlepšie spôsoby na žiarivú pleť. Efekt hladkej pokožky bez toho, aby ste museli opustiť domov

The post Make-up sa v horúcom počasí rozteká? Pravdepodobne nepoužívate toto. Dokonca sa mi osvedčil aj na dovolenke v Egypte appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj